FAKT24


sviatok má , zajtra

  POHÁR FEDERÁCIE

  Čepelová bez problémov, Šramková prehrala s Bertensovou

  22.04.2017 19:03 / šport google+ twitter facebook

  Stav po prvom dni v zápase pay-off o svetovú skupinu Pohára federácie je 1:1. Zajtra od 13.00 h sa postupne uskutočnia dvojhry Čepelová - Bertensová a Šramková - Hogenkampová.

  jana čepelová lupa
  Jana Čepelová získala pre Slovensko prvý bod, po sobote je stav vyrovnaný 1:1. | sita

  Slovenská dvojka Rebecca Šramková prehrala za 65 minút 1:6, 3:6 s jasne favorizovanou líderkou hostiek Kiki Bertensovou v záverečnej druhej sobotňajšej dvojhre v rámci víkendového bratislavského stretnutia Slovensko - Holandsko v play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien. V druhom sete pritom viedla nádejne 3:0 a 30:0 na servise. Predtým na antuke pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC jednotka hostiteliek Jana Čepelová zdolala dvojku výberu "krajiny tulipánov" Richel Hogenkampovú za 94 minút 6:3, 6:2.

   

  Stav pred nedeľou teda je 1:1. Od 13.00 h sa postupne uskutočnia dvojhry Čepelová - Bertensová a Šramková - Hogenkampová a napokon štvorhra Čepelová, Kristína Kučová - Cindy Burgerová, Arantxa Rusová. Kapitáni Matej Lipták a Paul Haarhuis však môžu urobiť zmeny.

   

  "Je mi veľmi ľúto, že som doma nepotvrdila to februárové Taliansko. Dúfam, že kapitán Maťo Lipták mi zajtra dá šancu napraviť to, mala by som predsa len papierovo slabšiu súperku, ako bola dnes Bertensová. Holanďanka prakticky nerobila chyby a nútila ma behať za základnou čiarou, nedovolila mi dostať sa do kurtu. Aj za toho stavu 3:0 a 30:0 v druhom sete som to brala loptu za loptou. Napokon môj výkon nestačil. Mrzí ma, že som to tímu takto pokazila," povedala Šramková pre RTVS.

   

  Dvadsaťročná Bratislavčanka Šramková (126. v hodnotení) teraz má vo Fed Cupe bilanciu 2:2, pričom predchádzajúcu prehru utrpela vo štvorhre, ktorá už nemohla ovplyvniť úspech Sloveniek. Proti 25-ročnej členke Top 20 a semifinalistke vlaňajšieho parížskeho grandslamového Roland Garros práve na antuke Bertensovej hrala premiérovo v kariére. Bol to jej prvý fedcupový štart v domácom prostredí. Holanďanka momentálne má v tejto súťaži pozoruhodné skóre 23:4, z toho vo dvojhre 17:2.

   

  Čepelová aj Hogenkampová nastrieľali po 18 víťazných úderov, ale víťazka mala významne pevnejšiu ruku: urobila 25 nevynútených chýb, zdolaná až 45. Slovenka premenila 7 z 11 brejkbalov, zatiaľ čo Holanďanka iba 4 zo 14. "Som veľmi rada, že som tento náročný zápas vyhrala. Nebolo ľahké potvrdiť úlohu favoritky. Nehralo sa mi práve najlepšie, ale zvládla som to. Hogenkampová je nevyspytateľná, predvádza mužský typ tenisu, často slajzuje. Snažila som sa dodržiavať taktiku, ktorú sme si s kapitánom stanovili - tlačiť sa k sieti, počínať si agresívne a presadzovať sa svojou hrou. V určitých momentoch mi nebolo najlepšie, usilovala som sa nemyslieť na to. Určite je čo zlepšovať," povedala Čepelová pre RTVS.

   

  Slovensko figuruje na 13. priečke vo fedcupovom renkingu ITF, Holandsku patrí 8. pozícia. Držiteľky Pohára federácie 2002 Slovenky prehrali s Holanďankami 1:4 vo februári 2015 na antuke v Apeldoorne v 1. kole II. svetovej skupiny. Hostky vtedy síce poslala do vedenia Karolína Schmiedlová proti Bertensovej, ale potom Magdaléna Rybáriková prehrala s Rusovou aj Bertensovou a Rusová si poradila s Kar. Schmiedlovou. Slovenky neuspeli ani vo formálnej štvorhre.

   

   

  MSI | fakt24.sk

  Komentáre k článku