FAKT24


sviatok má , zajtra

  IDE IM KARTA

  Opäť úspech vo vodných športoch! Štvorkajak bronzový, Kohlová piata!

  29.05.2016 11:25 / šport google+ twitter facebook

  Slovenský štvorkajak v zložení Juraj Tarr, Denis Myšák, Tibor Linka a Erik Vlček obsadil tretie miesto vo finálových pretekoch na 1000 m v rámci Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v Račiciach.

  Martina Kohlová lupa
  Kohlová skončila piata. | youtube.com

  Úradujúci majstri sveta z Milána a účastníci OH v Riu de Janeiro v konkurencii špičkových lodí dosiahli o 2,094 s horší čas ako víťazní Nemci (Marcus Gross, Max Hoff, Tom Liebscher, Max Rendschmidt). Strieborná priečka patrí Austrálčanom. Za stupňami víťazov skončili okrem iných aj dve lode Maďarska a Česka.

    

  Martina Kohlová obsadila piate miesto vo finále disciplíny K1 500 m v rámci nedeľňajšieho predpoludnia v Račiciach. Víťazkou sa stala Inna Osipenková-Rodomská, ktorá je reprezentantkou Azerbajdžanu. Kohlová počas dvoch dní v Račiciach preukázala solídnu formu, keďže po sobotnajších pretekoch v K1 200 m jej zavesili na krk bronzovú medailu. Skúsená 31-ročná kajakárka si minulý týždeň v nemeckom Duisburgu v K1 zaistila miestenku na OH 2016 v Riu de Janeiro.

   

  Kohlová sa v singlovej disciplíne predstaví na OH prvýkrát, predtým v Pekingu a Londýne sedela v dvojkajaku spoločne s Ivanou Kmeťovou. Tá sa v nedeľu predpoludním v Račiciach predstavila v B-finále K1 500 m a obsadila 6. miesto. Znamená to, že v konečnom účtovaní skončila pätnásta.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku