FAKT24


sviatok má , zajtra

  PLAY-OFF NBA

  FINÁLE SNOV: Očakávaný súboj James vs. Durant

  26.05.2017 13:13 / šport google+ twitter facebook

  Historicky tretikrát bez prerušenia sa vo finále NBA stretnú dva rovnaké tímy - Cleveland Cavaliers a Golden State Warriors.

  lebron james lupa
  Jednou z najjagavejších hviezd finále NBA 2017 bude hvuiezda Cavs LeBron James. | sita

  Finále basketbalovej NBA už pozná svojich tohtoročných aktérov. Historicky tretíkrát za sebou sa v ňom stretnú Cleveland a Golden State. Cavaliers vyhrali najdôležitejšiu sériu sezóny vlani, Golden State v roku 2015. Ten, kto dokáže zvíťaziť tentoraz, ujme sa vedenia v tejto minisérii.

    

  Cleveland zvládol vyvrcholenie Východnej konferencie. V základnej časti lepší Boston zdolal 4:1 na zápasy, keď jedinú prehru v celom play-off utrpel v treťom súboji na domácej palubovke. Golden State ovládli finálovú sériu Západnej konferencie so San Antoniom Spurs jednoznačne 4:0 a tohtoročnou vyraďovačkou kráčajú bez zaváhania. Oba tímy majú v play-off ohromné štatistiky.

   

  Warriors naposledy prehrali v siedmom stretnutí vlaňajšieho finále. Aktuálne majú z ostatných 28 zápasov vrátane základnej časti úctyhodnú bilanciu 27 výhier a 1 prehra. Cavaliers, ktorý v základnej časti pôsobili ospalo, sa vo vyraďovacej časti rozbehli a na postup do priameho boja o Trofej Larryho O'Briena im perfektnú bilanciu dokázal pokaziť len Boston.

   

  Vo finále bude zaujímavý aj súboj LeBrona Jamesa s Kevinom Durantom. Tridsaťdvaročný krídelník Clevelandu si zahrá o celkové víťazstvo NBA siedmy rok po sebe, pre 28-ročného Duranta to bude druhý pokus po neúspechu s Oklahomou v roku 2012, keď čelil Miami s Jamesom túžiacim po prvom titule v zostave. "Nepochybne to bude iné ako pred piatimi rokmi. Nebudem klamať. Vtedy som mal 23 rokov a už finále konferencie som považoval za obrovský úspech. Teraz je pred nami väčší cieľ," poznamenal Durant.

   

  "V posledných rokoch mi bolo dopriate byť súčasťou NBA a hrať na tomto veľkom pódiu. Warriors sú ostatné tri roky najlepší tím ligy. Tento rok im do zostavy pribudol neuveriteľný Kevin Durant, takže to bude teraz ešte ťažšie. Budú pre nás veľkou výzvou, ofenzívne, defenzívne, mentálne, fyzicky. Musíme sa na to pripraviť," povedal James.

   

  Warriors sa okrem Duranta budú spoliehať aj na rozohrávača Stephena Curryho. "Pôsobenie v NBA nemôžete brať ako samozrejmosť. Tridsať tímov každý rok bojuje o to, aby sa dostal to tejto fázy sezóny a len dvom z nich sa to podarí. Musíte si to ceniť a uvedomiť si privilégium hrať znovu vo finále a mať možnosť vyhrať celú ligu," povedal Curry.

   

  Finálová séria sa začne vo štvrtok 1. júna v Oracle aréne, domovskom štadióne Golden State. Nového šampióna môžu korunovať najskôr 9. júna, najneskôr 18. júna.

   

  Program finálovej série medzi Clevelandom a Golden State:
  Prvý zápas - štvrtok 1. júna: Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers (v piatok 1.00 h SELČ)
  Druhý zápas - nedeľa 4. júna: Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers (v pondelok 0.00 h SELČ)
  Tretí zápas - streda 7. júna: Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors (vo štvrtok 1.00 h SELČ)
  Štvrtý zápas - piatok 9. júna: Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors (v sobotu 1.00 h SELČ)
  Prípadný piaty zápas - pondelok 12. júna: Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors
  Prípadný šiesty zápas - štvrtok 15. júna: Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers
  Prípadný siedmy zápas - nedeľa 18. júna: Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku