FAKT24


sviatok má , zajtra

  TENISOVÝ SVIATOK

  Začal sa Wimbledon: Svetovou jednotkou môžu byť štyria tenisti, Kerberová má na mále, Slováci favortmi nie sú!

  03.07.2017 15:25 / šport google+ twitter facebook

  Štyria tenisti - Brit Andy Murray, Španiel Rafael Nadal, Švajčiar Stan Wawrinka a Srb Novak Djokovič - majú na začiatku grandslamového Wimbledonu na tráve v Londýne šancu figurovať po tomto turnaji v pondelok 17. júla na čele svetového rebríčka ATP vo dvojhre.

  Novak Djokovič lupa
  Djokovič je jeden set od prehry. | Facebook

  Pre Wawrinku by to bola premiéra na vrchole. Prepočet priniesla Asociácia tenisových profesionálov (ATP) na svojom webe. Vzhľadom na vysoký počet uchádzačov a výdatné bodové prídely je scenárov mnoho. ATP pripomenula, že Murray a Nadal, teda prví dvaja v terajšom poradí, sa vzhľadom na žreb môžu stretnúť už v semifinále v britskej metropole, bol by to priamy duel o post jednotky. Rovnako prípadný finálový zápas Wawrinku s Djokovičom (znamenalo by to totiž, že Švajčiar vyradil Murrayho vo štvrťfinále a Nadala v semifinále, ak by sa Brit, resp. Španiel vôbec dostali do predmetnej fázy).

    

  Nemecká tenistka Angelique Kerberová potrebuje dosiahnuť aspoň semifinále grandslamového Wimbledonu na tráve v Londýne (3. - 16. júla), ak chce k 17. júlu zostať jednotkou svetového rebríčka vo dvojhre. Prepočet priniesol web Tenisovej asociácie žien (WTA). Šancu dostať sa pred obhajkyňu finále v britskej metropole Kerberovú majú Rumunka Simona Halepová, Češka Karolína Plíšková a Ukrajinka Elina Svitolinová. Halepová sa musí prebojovať minimálne do štvrťfinále, aby si zachovala nárok. V najlepšej pozícii zo spomenutej trojice prenasledovateliek je Kar. Plíšková, keďže vlani sa v All England Lawn Tennis and Croquet Clube lúčila už v 2. kole.

   

  Tento rok však nezachytil Wimbledon Slovákov v ideálnej forme. Cibulková prehrala štyrkrát v rade, Kližanove výkony sú ako na hojdačke a od ostatných tenistov, či tenistiek sa toho veľa neočakáva. V skvelej forme je síce Magda Rybáriková, no úspechy zbierala väčšinou na menších turnajoch kategórie ITF. Od Jany Čepelovej, ktorá síce nemá zlé výsledky, no neuhrala ani nijak oslnivý výsledok, by bolo úspechom postup aspoň do tretieho kola. Kližana na úvod čaká Novak Djokovič, tu sa zrejme veľa muziky uhrať nedá. Aj keď v prípade búrliváka z Petržalky, je možné všetko.

   

  Rebríčk žien

  Nemecká tenistka Angelique Kerberová ôsmy týždeň v rade a celkovo tridsiaty tretí figuruje na čele svetového rebríčka vo dvojhre. Je to jej tretie "funkčné obdobie": v minulosti najprv viedla 20 týždňov od 12. septembra 2016 do 29. januára 2017 a potom 5 týždňov od 20. marca 2017 do 23. apríla 2017. Druhé miesto bez zmeny patrí Rumunke Simone Halepovej a tretie Češke Karolíne Plíškovej. Najlepšia Slovenka Dominika Cibulková zostala na deviatej priečke. V Top 10 nenastali na prahu grandslamového Wimbledonu na tráve v Londýne žiadne pohyby.

   

  Zo SR figurujú okrem Cibulkovej v prominentnej stovke počítačového poradia aj 87. Magdaléna Rybáriková a 91. Jana Čepelová. V druhej stovke hodnotenia sa nachádzajú štyri Slovenky - 105. Kristína Kučová, 152. Rebecca Šramková, 158. Viktória Kužmová a 186. Karolína Schmiedlová. V hodnotení štvorhry je dvadsiaty šiesty týždeň na najvyššej priečke Američanka Bethanie Matteková-Sandsová. Nasleduje jej deblová partnerka Lucie Šafářová z ČR a Švajčiarka s košickým rodiskom Martina Hingisová. Líderkou SR v debli je 162. Chantal Škamlová, dvojkou 184. Cibulková a trojkou 244. Vivien Juhászová.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku