FAKT24


sviatok má , zajtra

  POMALY SA ZOTAVUJE

  CYKLISTIKA-TdF: Valverde si pomáha barlami, ale už opustil nemocnicu v Düsseldorfe

  07.07.2017 21:30 / šport google+ twitter facebook

  Cyklista Alejandro Valverde päť dní po operačnom zákroku opustil nemocnicu v nemeckom Düsseldorfe a odcestoval domov do Murcie na juhovýchode Španielska.

  Tour de France lupa
  Strach s terorizmu ovplyvní aj legendárnu Tour de France. | Facebook M. Glvač

  Účasť 37-ročného veterána vo farbách Movistaru na Tour de France trvala iba 10 minút, keď už po tam krátkom časovom úseku v úvodnej časovke v Düsseldorfe na mokrej ceste spadol a zlomil si jabĺčko v kolene ako aj kosť v členku. Valverde sa zatiaľ pohybuje len s pomocou bariel a nemocnicu opustil so zabandážovaným kolenom. Podľa predbežných správ si už v tejto sezóne nesadne do sedla pretekárskeho bicykla.

    

  "Robím síce pomalé, ale bezpečné kroky vpred. Čaká ma ešte dlhá cesta k úplnému zotaveniu, ale zostávam pokojný a sebavedomý. Lekári vyslovili spokojnosť s vykonanou prácou a to ma napĺňa optimizmom," uviedol Valverde v tlačovej správe tímu Movistar.

   

  Valverde je tretí, štvrtý aj dvakrát šiesty muž celkového poradia Tour de France z minulosti, šesťnásobný medailista z majstrovstiev sveta a jeden z najkomplexnejších cyklistov súčasnosti. Jeho doménou sú nielen ostré horské stúpania, ale aj jednorazové preteky so zvlneným profilom a dojazdom do kratších kopcov. V tomto roku nazbieral pozoruhodných 11 víťazstiev vrátane triumfov na pretekoch Okolo Katalánska, Okolo Baskicka, Okolo Andalúzie, či jarných klasík Liége-Bastogne-Liége a Valónsky šíp. Po famóznom triumfe na aprílovej klasike Liége-Bastogne-Liége 37-ročný Španiel povedal: "Toto je moja najlepšia sezóna a zostane ňou aj keby som to mal už zajtra zabaliť a odísť na dovolenku. Som maximálne spokoný." Vtedy ešte netušil, že tieto jeho slová sa o dva mesiace neskôr stanú nechcenou skutočnosťou.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku