FAKT24
  QUINTANA JE ODHODLANÝ BOJOVAŤ

  Tour de France: Kolumbijský cyklista Nairo Quintana je šťastný, že zatiaľ nespadol a je odhodlaný bojovať ďalej

  10.07.2017 10:30 / šport google+ twitter facebook

  Pred vrcholmi tejto sezóny mal kolumbijský cyklista Nairo Quintana smelú víziu získať víťazné double na Giro d´Italia a Tour de France. Na storočnicovom Gire síce bojoval o celkový triumf do samého konca, ale napokon sa musel skloniť pred umením Holanďana Toma Dumoulina.

  Kolumbijský cyklista Nairo Quintana. lupa
  Kolumbijský cyklista Nairo Quintana. | SITA

  Aktuálne na Tour de France to s jeho plánmi tiež nevyzerá ružovo. Líder Movistaru v nedeľňajšej mimoriadne náročnej etape cez 7 kategorizovaných stúpaní v pohorí Jura zaostal o 1:15 min za najlepšími a v celkovej klasifikácii klesol na ôsmu priečku s mankom 2:13 min. Po prvom týždni to zďaleka neznamená koniec nádejí, ale výrazné upozornenie áno.

    

  "Chýbala mi energia, ktorú som potreboval. Bojovali sme, čo to dalo, ale prišli sme o dôležité sekundy. Je vždy náročné načasovať formu optimálne, najmä keď si stanovíte tie najvyššie ciele," uviedol Nairo Quintana po nedeľňajšej etape aj na webe Cyclingnews.

   

  Vzhľadom na zložité okolnosti a najmä ťažké pády viacerých špičkových jazdcov, ktoré nastali na trase z Nantua do Chambéry, je Quintana vďačný za to, že sa relatívne zdravý ocitol v cieli etapy. Je najmä rád, že sa vyhol pádu spoločne s Britom Geraintom Thomasom, a hoci sa neskôr zaplietol s Albertom Contadorom, na rozdiel od Španiela vo farbách Trek-Segafredo sa nemusel zviechať zo zeme. "Vždy to môže byť lepšie, ale aj horšie. Ani neviem, ako som sa vyhol pádom. Preto som šťastný, že môžem pokračovať v pretekoch a nejdem predčasne domov," pripomenul Quintana.

   

  Víťaz vlaňajšej Vuelty a druhý muž tohtoročného Gira tvrdí, že svoju pozornosť obráti najmä na štyri kopcovité etapy, ktoré ešte zostali v kalendári TdF 2017. Podľa vlastných slov boj o celkové víťazstvo zatiaľ nevzdáva. "Nie sme už v takej sile, ako sme si to vopred predstavovali, ale práve vtedy treba zabojovať a nájsť spôsob, ako sa dostať z problémov. Pôjdeme krok po kroku a uvidíme, čo sa bude dať urobiť," doplnil 27-ročný cyklista s prezývkou Andský kondor.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku