FAKT24
  ŠARAPOVÁ V USA

  TENIS: Šarapovová sa prvý raz predstavila v USA po dištanci, prehrala s Rogersovou

  17.07.2017 11:30 / šport google+ twitter facebook

  Ruská tenistka Maria Šarapovová sa v súlade s avízom pokúsi dostať do formy ako účastníčka profesionálnej Svetovej ligy tímov - Mylan World Team Tennis (WTT) miešaných klubových družstiev v USA.

  Ruská tenistka Maria Šarapovová lupa
  Ruská tenistka Maria Šarapovová | SITA

  V nedeľu sa niekdajšia svetová jednotka aj meldóniová hriešnica prvý raz predstavila v kalifornskom La Costa Resort and Spa v Carlsbade vo farbách tímu Orange County Breakers proti obhajcovi trofeje San Diego Aviators. Hráči San Diega zvíťazili nad Orange County 17:14 aj zásluhou triumfu Shelby Rogersovej nad Mariou Šarapovovou 5:3. Ruska dvakrát prišla o podanie, zatiaľ čo Američanka len raz a to rozhodlo. Bolo to prvé tenisové predstavenie v podaní 30-ročnej Šarapovovej v USA po dištanci na Australian Open 2016.

    

  "Myslím si, že žiadna cesta nie je ľahká. Najmä keď sa chcete vrátiť v solídnej forme po dlhšom čase," povedala Šarapovová ešte pred zápasom. Na súťažný kurt sa vrátila už v apríli 2017, keď v Európe odohrala tri antukové turnaje. Na prvom - Porsche Tennis Grand Prix v Stuttgarte - postúpila do semifinále. Zranenie jej však zabránilo účinkovať v sezóne na tráve, ktorá sa v nedeľu skončila vo Wimbledone. Už je však fit a verí, že sa zúčastní na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku.

   

  "Bolo pekné mať opäť zápasový program, je to niečo, čo mi skutočne chýbalo: turnaj a kalendár, na ktorý sa musím pripraviť. Odpykala som si dištanc a myslím si, že nie je veľa, čo by som k tomu ešte mohla dodať," vyslovila sa Ruska.

   

  "Teraz myslím na to, čo robím, a to je hranie tenisu. To som chcela robiť od začiatku, a aj som to robila. Vždy som mala možnosť voľby. Veľa som zažila v kariére, mala som veľkú podporu. Ako 30-ročná si môžem povedať, že som dosiahla dosť. Je však v tom niečo hlbšie. Je to viac ako šport. Je to niečo, čo som robila celý život a kariéru. Chcem v tom pokračovať. Na to sa zameriavam, na nič iné," pokračovala rodáčka zo Sibíri žijúca v Kalifornii.

   

  Uviedla, že jej program smerujúci k US Open zahŕňa ďalšie zastávky v rámci WTT a neskôr WTA Tour v Stanforde a Toronte. O vyhliadkach na americkom grandslamovom turnaji hovoriť nechcela: "Nad tým nepremýšľam. Musím byť realistická, nehrala som dlhý čas. Spolu so zranením to bola pre mňa takmer dvojročná pauza. Dôležitosť a význam každého turnaja nosím viac v hlave než to, čo môžem alebo nemôžem urobiť na US Open."

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku