FAKT24

  V Prešove stratili nervy. Po desiatich zápasoch vyhodili trénera!

  25.09.2017 20:00 / šport google+ twitter facebook

  Miroslav Jantek už nie je trénerom slovenského futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov, ktorému po 10. kole medzi tuctom tímov patrí s 8 bodmi 10. miesto v tabuľke najvyššej súťaže Fortuna ligy.

  jantek lupa
  Tréner Jantek v Prešove skončil. | sita

  Vedenie klubu zo Šariša odvolalo v pondelok 48-ročného kormidelníka (nar. 8. októbra 1968) z postu šéfa realizačného tímu, ten naposledy viedol mužstvo z lavičky v nedeľňajšom nevydarenom dueli "doma" v Poprade proti AS Trenčín (0:7). Futbalistov Prešova dočasne povedie jeho doterajší asistent Pavol Mlynár.

   

  "Po svižnom úvode sezóny a dvoch víťazstvách na ihriskách súperov (Žilina 3:2, Michalovce 1:0) prišlo domáce zakopnutie so Senicou (2:2), vypadnutie zo Slovenského pohára v Dubnici, či séria piatich prehier. Trápenie vyvrcholilo v nedeľňajšom zápase 10. kola Fortuna ligy, v ktorom sme podľahli hráčom Trenčína vysoko 0:7," uvádza oficiálna internetová stránka prešovského klubu a dopĺňa ďalšie informácie: "Pánovi trénerovi ďakujeme a prajeme veľa šťastia v nasledujúcej kariére. Náš tím bude ďalej viesť asistent Pavol Mlynár. O novej tvári na trénerskej lavičke sa rozhodne v najbližších dňoch."

   

  Bývalý futbalista Lokomotívy Košice, Tatrana Prešov, Humenného, Artmedie Petržalka, Vranova nad Topľou, Trebišova či ruského klubu Arsenal Tula Miroslav Jantek zasadol na lavičku 1. FC Tatran počas uplynulej sezóny 2016/2017 (od 13. kola) a s mužstvom obsadil v konečnom účtovaní 11. miesto, pri odstúpení a "predčasnom zostupe" Spartaka Myjava znamenajúce záchranu v elitnej súťaži. 

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku