FAKT24


sviatok má , zajtra

  KVALIFIKÁCIA MS

  Jediná šanca Škótov: Musia zastaviť Lobotku!

  04.10.2017 18:00 / šport google+ twitter facebook

  Bývalý holandský futbalový reprezentant Arthur Numan sa domnieva, že ak chce Škótsko uspieť vo štvrtkovom zápase kvalifikácie MS 2018 proti Slovensku, musí "vypojiť z hry" defenzívneho záložníka Stanislava Lobotku. Podľa niekdajšieho obrancu škótskeho klubu Glasgow Rangers 22-ročný rodák z Trenčína skvele obhospodaruje priestor pred obrannou štvoricou a dokonale kryje chrbát najväčšej hviezde slovenského mužstva Marekovi Hamšíkovi.

  Stanislav Lobotka lupa
  Lobotkovi sa darí aj v španielskej lige. | sita

  "V septembri som videl zápas Slovensko - Slovinsko (1:0) a najlepší hráč na ihrisku bol Stanislav Lobotka. Je nízky, ale s loptou na kopačkách je veľmi dobrý. Trochu ho poznám ešte z čias, keď bol v Ajaxe Amsterdam. V Dánsku sa zlepšil a potom sa dostal do Celty Vigo. Keď som ho minulý mesiac opäť videl hrať, bol som ohromený. Veľmi dobre si rozumie s Marekom Hamšíkom, vhodne sa dopĺňajú. Ak chcú Škóti uspieť, musia zastaviť Lobotku. Nesmú mu dovoliť, aby rozhadzoval lopty na krídla a sám sa zapájal do ofenzívy," uviedol pre web scotsman.com 47-ročný Holanďan, ktorý v glasgowskom Ibrox Parku strávil päť sezón (1998-2003).

     

  V súčasnosti hlavný skaut AZ Alkmaar priznal, že zo slovenského tímu naňho urobili dojem aj ďalší hráči. "Adam Nemec má veľa skúseností a je dobrý vo vzduchu, Škóti ho budú musieť držať nakrátko. Na krídlach zrejme nastúpia Vladimír Weiss a Róbert Mak. Veľmi ma zaujal aj mladý Albert Rusnák. Vždy sa snaží niečo vymyslieť," doplnil Numan.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku