FAKT24


sviatok má , zajtra

  NHL

  Ovečkin s 577 gólmi už na úrovni Recchiho na 20. mieste histórie

  03.12.2017 13:00 / šport google+ twitter facebook

  Ruský súboj o najlepšieho strelca Národnej hokejovej ligy momentálne nemá priebežného víťaza. Alexander Ovečkin aj Nikita Kučerov sa vďaka sobotňajším presným zásahom dostali na 19 gólov, ale presný zásah kapitána Washingtonu má aj širšie historické súvislosti.

  Ovečkin lupa
  Alexander Ovečkin. | sita/ap

  Ovečkin skóroval pri triumfe svojho tímu nad Columbusom (4:3) a 577. gólom v kariére sa vyrovnal Markovi Recchimu na 20. mieste v historickej tabuľke najlepších kanonierov. Zároveň pridal 218. gól v početnej výhode a v tejto štatistike sa dostal na desiate miesto pred Jaromíra Jágra a Mika Gartnera.

   

  "Nesledujem históriu, nič o tom neviem. Práve som sa od iných dozvedel, že sa niečo stalo. Dva body znamenajúce víťazstvo nad Columbusom sú pre mňa oveľa viac ako nejaké míľniky," skonštatoval Alexander Ovečkin na webe NHL.

   

  Ovečkin v ostatných piatich zápasoch strelil šesť gólov a má leví podiel na piatich víťazstvách Capitals zo siedmich stretnutí v tejto fáze sezóny. Washington je po slabšom úvode súťažného ročníka momentálne siedmy vo Východnej konferencii a z 80 strelených gólov Ovečkin dosiahol takmer celú jednu štvrtinu. Po 27 zápasoch, čiže tretine základnej časti, má ruský "snajper" na konte 19 gólov. Ak bude takto pokračovať až do apríla, môže atakovať 60-gólovú sezónu. Jeho kariérnym maximom v NHL je 65 gólov z ročníka 2007/2008.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku