FAKT24


sviatok má , zajtra

  POKUTA PRE RTVS

  RTVS má na krku prúser. A všetko kvôli Daniele Hantuchovej!

  07.12.2017 05:45 / šport google+ twitter facebook

  Tak toto vôbec nedomysleli. Na RTVS si posvietila Rada pre vysielanie a retransmisiu. Stačilo, aby im došlo zopár podnetov a verejnoprávna televízia bude cvakať. A rozhodne nejde o zanedbateľnú sumičku.

  Daniela Hantuchová lupa
  Daniela Hantuchová | SITA

  Počas mikulášskeho dňa sa nadeľovali darčeky, ale aj pokuty. Svoje o tom by vedeli hovoriť aj v RTVS, kde musia zacvakať 4000 eur. Dôvodom je odvysielanie reportáže o produkte Daniely Hantuchovej. To sa objavilo v spravodajskej relácii Góly - body - sekundy. Správy boli odvysielané ešte v máji tohto roku a podľa vyjadrenia rady sa nich sťažovalo niekoľko divákov.

   

  Rada tak naparila pre verejnoprávnu televíziu pokutu vo výške 4000 eur. V relácii, ktorú uvádzala Jarmila Lajčáková Hargašová totiž podľa rady prišlo k porušeniu zákona, že televízia viditeľne neoddenila propagované produkty od programu, ktorý vysielala. Hantuchová v tom čase pauzovala od tenisu pre zlomeninu, no mesiac na to už ukončila svoju kariéru. Moderátorka príspevok dokonca uviedla slovami: "V rámci rehabilitácie si spestrila podnikanie so zdravými bonbónmi." 

   

  Časť z výťažku z predaja putuje aj na pomoc deťom v Kambodži. "​Šport, zdravá výživa a life style mi boli vždy blízke, tak som sa snažila prísť s niečím, čo mi je blízke, čo vlastne reflektuje všetky moje skúsenosti v tejto oblasti," povedala v reportáži tenistka. Zdá sa teda, že v RTVS by mali byť nabudúce obozretnejší, aby nepúšťali na obraz podobné skryté reklamy. Diváci sú totiž všímaví a tentoraz to pocítila aj verejnoprávna televízia. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku