FAKT24


sviatok má , zajtra

  ME VO FUTBALE

  Zápas o všetko už zajtra: Recept na Nemcov? Prvý gól, resp. penaltová lotéria!

  25.06.2016 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Streliť favorizovaným nemeckým futbalistom gól a potom to udržať do konca zápasu. Prípadne doviesť osemfinálové stretnutie na majstrovstvách Európy vo Francúzsku do konečnej remízy a potom skúsiť postúpiť v rozstrele zo značky pokutového kopu.

  Slovenská reprezentácia lupa
  Potrápime Nemcov, alebo padneme s majstrami sveta? | archív

  Tieto tipy na podporu slovenských futbalistov pre agentúru SITA ponúkli bývalí československí reprezentanti Dušan Galis, Jozef Barmoš či Ján Kocian, ktorí neskôr pôsobili pri slovenských národných tímoch ako tréneri. V ankete svoje názory prezentovali aj bývalí slovenskí reprezentanti Erik Jendrišek a Martin Fabuš. "S Nemcami nemôžeme hrať otvorenú partiu. Z dobrej defenzívy by sme sa mali usilovať o rýchle brejky. Hráčov na to v mužstve máme. A je jedno, či to budeme ťahať cez Hectora alebo Kimmicha. Po stranách treba Nemcov prekvapiť," myslí si Ján Kocian, v minulosti aj asistent trénera v nemeckých tímoch 1. FC Kolín nad Rýnom a Eintracht Frankfurt.

    

  Erik Jendrišek tvrdí, že súpera sa netreba zľaknúť, hoci ide o úradujúcich majstrov sveta. "Treba si proti nim veriť. V mužstve máme teraz niekoľko chlapcov, ktorí sú práve vo výbornej forme, oni by to mohli dokázať," povedal Jendrišek. Futbalista, ktorý má v kariére za sebou výraznú nemeckú stopu (Hannover, Kaiserslauern, Schalke, Freiburg, Cottbus), tipuje tesné slovenské víťazstvo. "Ťažko teraz, v tejto chvíli, tipovať výsledky futbalových zápasov. Ale už som povedal, že v nedeľu cez Nemcov postúpime. Takže 1:0 pre nás," dodal Jendrišek. Bývalý československý reprezentant a neskôr úspešný, aj reprezentačný, tréner Dušan Galis to vidí nasledovne: "Verím, že dokážeme Nemcov poriadne potrápiť a nič im nedáme zadarmo. Bol by som rád, keby chlapci ukázali všetkým, že na tomto šampionáte aj v slovenskom drese hrajú naozaj veľmi kvalitní hráči. A výsledok? Podľa mňa bude remíza. Dokážeme ju s Nemcami uhrať. Verím tomu."

   

  Ďalší bývalý skvelý futbalista Jozef Barmoš, ktorý svoje odborné postrehy ponúka aj vo futbalových štúdiách na RTVS, v súvislosti so súbojom Slovákov s Nemcami uviedol, že návod na úspech nám poskytol už predchádzajúci "skupinový" duel proti Angličanom: "Taký výkon, aký sme predviedli proti Angličanom, nám môže zabezpečiť potrebné body aj v konfrontácii s Nemcami. Ale ak chceme byť v nej úspešní, nemôžeme sa zamerať iba čisto na defenzívu. Musíme k nej aj niečo pridať. Teraz mám na mysli rýchle protiútoky, prekvapujúce akcie, rýchle kontry. Po kraji ihriska by to mohlo ísť, lebo práve tam v našom mužstve operujú veľmi šikovní hráči." Na otázku o tipe na konečný výsledok, odpovedal Barmoš jednoznačne: "Ja by som bol najradšej, keby sme súboj s Nemcami dotiahli do predĺženia, respektíve až k pokutovým kopom. To by bol ideálny scenár."

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku