FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

  Velez-Zuzulová verí, že po Flachau už nebude chýbať

  09.01.2018 18:00 / šport google+ twitter facebook

  Návrat Veroniky Velez-Zuzulovej po zranení kolena do diania vo Svetovom pohári alpských lyžiarok sa neuskutočnil v Kranjskej Gore ani vo Flachau, ale slalomová stálica verí, že čoskoro to príde. Najbližšiu možnosť vo SP bude mať špecialistka na slalom 28. januára vo švajčiarskom Lenzerheide.

  zuzulová lupa
  Veronika Zuzulová zrejme na ZOH štartovať nebude. | sita

  V súvislosti s utorkovým večerným podujatím v rakúskom Flachau, kde pred dvoma rokmi Velez-Zuzulová dvakrát triumfovala v rozpätí štyroch dní, na svojom facebookovom profile napísala: "Flachau - krásne spomienky. Dúfam, že už posledný slalom, ktorý budem pozerať v televízii!"

   

  Pôvodne sa 33-ročná rodáčka z Bratislavy chystala absolvovať už slalom 7. januára v slovinskej Kranjskej Gore, no napokon sa rozhodla inak. Druhá žena celkového poradia najtočivejšej disciplíny vo Svetovom pohári z uplynulej sezóny sa v olympijskej zime zatiaľ súťažne nepredstavila. Po septembrovom zranení počas prípravy v Argentíne a následnej operácii predného skríženého väzu v pravom kolene začala iba pred Vianocami trénovať medzi bránkami na snehu. Skúsená pretekárka nechce uponáhľať návrat na zasnežené snahy. Keďže pôvodne zamýšľaný útok na slalomový glóbus už v jej prípade neprichádza do úvahy, sústredí sa na jediný - olympijský vrchol v Pjongčangu. "Rozhodne chcem byť 14. februára stopercentne pripravená na štarte olympijského slalomu," povedala už skôr pre rôzne médiá Velez-Zuzulová.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku