FAKT24


sviatok má , zajtra

  ME VO FUTBALE

  Nemci nám ukázali, prečo sú majstri sveta! Nevadí chlapci, postup do osemfinále je skelý!

  27.06.2016 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Slovenskí futbalisti končia na európskom šampionáte, Nemci zaslúžene postupujú. Zatiaľ čo Kozákovi zverenci v nedeľňajšom osemfinále v Lille nepodali optimálny výkon, Nemci zahrali ako majstri sveta.

  Slovensko lupa
  Slováci vybojovali historický postup, no osemfínale bolo ich konečnou stanicou. | archív

  Rýchly gól Jéroma Boatenga v 8. min ich upokojil a nepremenený pokutový kop Mesuta Özila o šesť minút neskôr zbytočne nerozhodil. Na nepremenenú šancu Juraja Kucku z konca prvého polčasu favorit odpovedal gólom Maria Gómeza a keď po hodine hry pridal Julian Draxler gólovú poistku, predčasne bolo po zápase. Slováci boli psychicky dolu, prehru na troch góloch im pomohol udržať skvelými zákrokmi brankár Matúš Kozáčik.

    

  "Hrali sme proti majstrovi sveta. Dnes Nemecko ukázalo svoju silu. Pomohli sme im aj my, v úvode sme boli málo agresívni. Súper to využil, dal vedúci gól a potom sa už proti Nemcom zle hrá," uviedol tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák v rozhovore pre RTVS. Skúsený 62-ročný kouč sa mohol vyhovoriť na to, že pred osemfinálovým zápasom mu pre zranenia vypadli zo zostavy minimálne traja dôležití hráči (Tomáš Hubočan, Róbert Mak, Dušan Švento), ale neurobil to. "To, že som niektorých hráčov nemohol postaviť pre zdravotné problémy, nie je príčina prehry. Tí noví, čo nastúpili, patrili k najlepším," vysvetlil pre RTVS.

   

  Kozák so svojimi zverencami vybojoval historický postup na ME, vo Francúzsku s nimi postúpil do osemfinále a z troch duelov v skupine vydoloval 4 body vrátane emotívneho víťazstva nad Rusmi (2:1) po predchádzajúcom nezdare v súboji nováčikov s Walesanmi (1:2). Nemecko so všetkými svojimi esami a hráčmi svetovej extratriedy prakticky na každom poste však bola prisilná káva. Kozák v odpovedi na otázku, či mu hlavou neprebehli paralely s nedávnym prípravným súbojom v Augsburgu a senzačným víťazstvom Slovákov 3:1, mierne odľahčil: "V dvoch zápasoch v krátkom čase jeden vyhrať nad Nemeckom je pre Slovensko dobrá bilancia." Po chvíli pokračoval v hodnotení celého šampionátu: "Naše účinkovanie celkovo hodnotím ako fantastické. Radil by som všetkým trénerom, aby to zažili. Hráčom zasa pracovať do úmoru a mať vysoké ciele. Zažiť týždne na týchto krásnych štadiónoch a byť účastníkom šampionátu, to je zážitok na celý život."

   

  Skúsený tréner zatiaľ nemyslí na ďalšiu kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta, ktorá sa pre Slovensko začne už v septembri. Najprv si treba oddýchnuť. Verí, že záver európskeho šampionátu bude pekný. "Je to veľmi vyrovnané, na titul môže ašpirovať hneď niekoľko tímov. Silní sú Francúzi, Angličania, Španieli nezvyknú dvakrát za sebou prehrať. Škoda, že skončili Chorváti, bude to ešte zaujímavé," dodal Kozák pre RTVS. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku