FAKT24


sviatok má , zajtra

  OBROVSKÝ SLALOM

  Vlhová siaha na kariérne maximum: V obrovskom slalome je zatiaľ ôsma!

  23.01.2018 11:49 / šport google+ twitter facebook

  Slovenke Petre Vlhovej patrí ôsma priečka po 1. kole obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v talianskom Kronplatzi.

  Vlhová lupa
  Petra Vhová | sita/ap

  Vlhová s číslom 13 na hrudi predviedla na poriadne zatočenej trati 1. kola dynamickú jazdu s minimom chýb a v sumáre zaostala o 1,24 s za prekvapujúcou líderkou z Nórska Ragnhild Mowinckelovou. Druhá priečka patrí s odstupom 8 stotín Talianke Marte Bassinovej, tretia je Nemka Viktoria Rebensburgová (+0,09).

   

  Prekvapením je vypadnutie Američanky Mikaely Shiffrinovej. Líderka hodnotenia disciplíny aj celého Svetového pohára sa pri prejazde jednej z bránok nevyhla chybe na vnútornej lyži a dostala sa mimo vytýčenú trať. Ani o ďalšie nečakané problémy favoritiek nebola na slnkom zaliatej trati v 1. kole núdza. Úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome Francúzka Tessa Worleyová je zatiaľ jedenásta a víťazka nedeľňajšieho super G v Cortine d´Ampezzo Švajčiarka Lara Gutová figuruje na 24. priečke.

   

  Maximom 22-ročnej Liptáčky Vlhovej vo Svetovom pohári v obrovskom slalome zatiaľ sú dve siedme miesta z vlaňajších pretekov v americkom Aspene a rakúskom Lienzi. Dovedna má zverenka talianskeho trénera Livia Magoniho na konte šesť umiestnení v Top Ten v obrovskom slalome.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku