sviatok má , zajtra

ZOH 2018 - ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Marcel Hirscher sa dočkal zlata, vyhral superkombináciu

13.02.2018 10:29 / šport google+ twitter facebook

Rakúšan Marcel Hirscher získal zlatú medailu v piatkovej superkombinácii mužov v zjazdovom lyžovaní na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Šesťnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári už vyhral 26 slalomov v bojoch o krištáľové glóbusy a v tejto disciplíne je aj úradujúci majster sveta. Zlato z olympijských hier mu však doteraz chýbalo v jagavej zbierke.

Hirscher lupa
    Marcel Hirscher. | sita/ap

Striebro si v utorok vybojoval Francúz Alexis Pinturault, bronz patrí ďalšiemu francúzskemu pretekárovi Victorovi Muffatovi-Jeandetovi. Nemec Thomas Dressen, ktorý bol najrýchlejší v zjazde, slalomové kolo nedokončil. Uvedené poradie patrí po elitnej tridsiatke mužov po zjazde, slalomové kolo teda ešte absolvuje 32 jazdcov a medzi nimi aj Adam Žampa a Matej Falat. Po zjazde im patrilo 51. resp. 53. miesto. Ďalší pretekári by už nemali ovplyvniť poradie na popredných priečkach.

Tatranec Žampa v tejto disciplíne všestrannosti obhajoval skvelé 5. miesto spred štyroch rokov v Soči, ale pjongčanský kombinačný zjazd mu nevyšiel. Kým v ruských horách bol po zjazde na 27. priečke a napokon v súčte so slalomom dosiahol historicky najlepšie umiestnenie slovenského muža na ZOH, v slnkom zaliatom Čongsone svoj zjazdársky part pokazil. A to ešte organizátori zareagovali na vietor v hornej časti zjazdovky tým, že štart posunuli do priestoru začiatku pre super G a zároveň odklonili najväčšie skoky.