sviatok má , zajtra

ZOH 2018 - HOKEJ

SENZÁCIA! Slováci zdolali Rusko 3:2!

14.02.2018 15:27 / šport google+ twitter facebook

Slovenským hokejistom sa podaril senzačný vstup do hokejového turnaja na zimnej olympiáde, keď v úvodnom zápase zdolali Rusko 3:2. A to aj napriek tomu, že v zápase prehrávali už 0:2.

Hokej lupa
    Slováci sa tešia z gólu. | sita/ap

Slovenskí hokejisti vo svojom úvodnom vystúpení na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu predviedli skvelý obrat proti Olympijským športovcom z Ruska a triumfovali 3:2 v stredajšom zápase B-skupiny. Rusi do zápasu vstúpili oveľa aktívnejšie ako slovenskí reprezentanti a v 5. min si vypracovali už dvojgólové vedenie zásahmi Vladislava Gavrikova a Kirilla Kaprizova.

Slováci sa ešte v úvodnej časti hry dostali späť do zápasu, v priebehu 110 sekúnd sa o vyrovnanie postarali Peter Ölvecký a Martin Bakoš. O prekvapivom triumfe hokejistov spod Tatier nad hviezdnym ruským výberom rozhodol v 49. min tvrdou strelou v presilovej hre obranca Peter Čerešňák. Rusi v tretej tretine zatlačili zverencov Craiga Ramsayho, ale neprekonali Branislava Konráda. Slováci hrozili najmä z protiútokov, ale ani Vasilij Košečkin už neinkasoval. Slovenský národný tím hral na ZOH proti Rusku piaty zápas, z toho trikrát sa rozhodovalo až po predĺžení či samostatných nájazdoch, Slováci zvíťazili tretíkrát. Slovensko sa tak po prvom zápase usadilo na prvom mieste tabuľky B-skupiny.