FAKT24
  NAJKRAJŠÍ POHĽAD

  Kuzminová už má v rukách zlato, tretiu medailu z Pjongčangu

  18.02.2018 15:00 / šport google+ twitter facebook

  Slovenská biatlonová reprezentantka Anastasia Kuzminová už má v rukách zlatú medailu, ktorú vybojovala počas zimných olympijských hier 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Zlato, ktoré získala v sobotňajších pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km, prijala počas nedeľňajšieho ceremoniálu od svojej krajanky Danky Bartekovej, členky Medzinárodného olympijského výboru.

  Kuzmina lupa
  Zlatá Nasťa. | sita/ap

  Kuzminová triumfovala pred Bieloruskou Dariou Domračevovou a Nórkou Tiril Eckhoffovou. Športovkyňa roka 2010 a 2014 v SR pri vyhlásení jej mena vystúpila na stupne víťazov a všetkým prítomným venovala hlboký predklon ako poďakovanie za podporu. Následne zaznela slovenská hymna. Ceremoniál sa uskutočnil o 19.25 h miestneho času (11.25 h SEČ) v Pjongčangu na námestí na to určenom. Kuzminová v Pjongčangu tiež vybojovala dve strieborné medaily - v stíhacích pretekoch na 10 km a vo vytrvalostných pretekoch na 15 km. Barteková odovzdala medaily biatlonistkám aj po "stíhačke".

   

  Kuzminová má zlato aj z rýchlostných pretekov vo Vancouveri 2010 a Soči 2014, zbierku kompletizuje stíhačkové striebro spred ôsmich rokov z Kanady. So šiestimi pódiovými umiestneniami je Kuzminová (uvedených 3-3-0) už osamotene na prvej priečke pred vodným slalomárom Michalom Martikánom (2-2-1) na čele slovenskej olympijskej histórie podľa počtu kovov. Dosiaľ rekordné tri zlaté bratov Pavla a Petra Hochschornerovcov takisto z divokej vody (3-0-1) vyrovnala a zároveň hneď aj tromfla celkovo bohatšou zbierkou.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku