FAKT24
  DARÍ SA MU

  Cyklistika: Sagan druhý v 2.etape Tirreno-Adriatico,Kittelov prvý triumf v sezóne

  08.03.2018 17:43 / šport google+ twitter facebook

  Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto v štvrtkovej 2. etape 53. ročníka pretekov Tirreno – Adriatico, ktorá viedla z Camaiore do Follonicy a merala 167 km.

  Peter Sagan lupa
  Peter Sagan | TASR

  Jazdec tímu Bora-hansgrohe nestačil v záverečnom špurte iba na Nemca Marcela Kittela (Kaťuša-Alpecin), ktorý triumfoval v čase 4:12:24 h a slávil prvé víťazstvo v sezóne. Na pódiu ich doplnil Talian Giacomo Nizzolo zo stajne Trek-Segafredo.

   

  Na pelotón čakal vo štvrtok najľahší deň na podujatí, iba s jedinou horskou prémiou to bola previerka pre najrýchlejších jazdcov. Záver pretekov bol však riadne nervózny, 7 km pred cieľom prišiel hromadný pád, ktorý sa ale nedotkol hlavných favoritov. Vpredu zostal aj Sagan, no viacerým šprintérom chýbali vo finále kľúčoví pomocníci. To neplatilo o Kittelovi, ktorý dostal v záverečných stovkách metrov výbornú podporu a v dlhom špurte zdolal slovenského konkurenta.

   

  "Od začiatku sezóny sa to nevyvíjalo pre nás úplne perfektne. Snažili sme sa vyhrať nejaké etapy, ale nedarilo sa nám. Dnešné víťazstvo je zaslúženou odmenou za všetku tú tvrdú drinu," povedal pre Eurosport Kittel, ktorý sa prvýkrát presadil po prestupe do nového tímu.

  TASR | fakt24.sk

  Komentáre k článku