FAKT24
  DOMINIKA SKONČILA

  Dostala stopku: Napriek prehre je na Cibulkovú hrdé celé Slovensko! Teraz sa už môže vydať...

  06.07.2016 00:00 / šport google+ twitter facebook

  Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako devätnásta prehrala za 76 minút 2:6, 2:6 s Ruskou Jelenou Vesninovou v utorňajšom štvrťfinále dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne.

  Dominika Cibulková lupa
  Cibulková skončila v štvrťfinále. | eurosport.com

  Len si teda vyrovnala svoje miestne maximum spred piatich rokov. Bol to jej posledný zápas za slobodna, v sobotu bude mať svadbu s Michalom Navarom. Odnáša si 430 bodov do hodnotenia a prémiu 250 000 libier brutto.

    

  Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka Cibulková po pondelňajšej trojhodinovej osemfinálovej heroike proti poľskej trojke svetového rebríčka Agnieszke Radwanskej tentoraz predviedla výkon bez výbušnosti, konštantnosti a eufórie. Vôbec nedokázala presadiť svoj koncept, pôsobila spľasnuto a bezradne. Vesninová vyznievala sviežejšie, razantnejšie a sebavedomejšie, triumfovala úplne zaslúžene. Ruska bola na "winnery" lepšia 22:15 a zároveň urobila menej nevynútených chýb - 10:13. Premenila 4 z 13 brejkbalov, sama nečelila žiadnej hrozbe straty podania. Zvládla všetkých šesť zákrokov pri sieti. Po svojom prvom podaní si pripísala 79 % takto rozohraných loptičiek, zdolaná iba 55 %.

   

  "Voľný deň, ktorý ma na tomto turnaji dosiaľ držal pri živote, som tentoraz nemala k dispozícii, hrala som hneď po tom náročnom včerajšku a prejavilo sa to. Nechcem však nebodaj znevážiť výkon súperky. Jelena zahrala veľmi dobre, tlačila ma od prvej lopty, zaslúžila si vyhrať. Mne chýbal ten stopercentný fyzicky stav, z čoho pramenilo viac chýb, bola som spomalenejšia na returne, nahromadilo sa to, bolo to strašne ťažké. Vesninová mi nedopriala žiadny záchytný bod: keď to bolo povedzme po 30, tak mi to uletelo, nebola som nohami tam, kde som mala byť, to sú detaily, ktoré robia zápas. Chcela som do toho dať všetko a aj som odovzdala, koľko som mohla, ale dnes to bolo málo. To osemfinále bolo veľmi náročné aj emočne a dnes som pociťovala akýsi útlm," referovala Cibulková v rozhovore pre agentúru SITA.

   

  "Ak by mi niekto na začiatku trávovej časti sezóny povedal, že získam titul v Eastbourne a budem vo štvrťfinále Wimbledonu, tak by som mu neverila. Teraz som sklamaná z prehry, ale určite to už o niekoľko hodín bude lepšie, zajtra ani nehovorím," uznala Cibulková, ktorá sa najbližšie zrejme predstaví od 18. júla v americkom Stanforde a potom od 25. júla v kanadskom Montreale: "Musím si pár dní oddýchnuť, mám za sebou neskutočne vysiľujúceho 2,5 týždňa. Pohovoríme si s trénerom, ešte uvidíme."

   

  Dvadsaťdeväťročná univerzálka Vesninová, 50. v singlovom renkingu WTA, bude v semifinále hrať s americkou líderkou systému Serenou Williamsovou, ktorá je takto ďaleko na adrese SW19 Church Road jubilejný desiaty raz. Proti obhajkyni titulu a celkovo 6- násobnej singlovej šampiónka na tomto podujatí má Ruska skóre 0:4. Už v najlepšej osmičke dvojhry na veľkej štvorke si rodáčka z ukrajinského Ľvova zahrala premiérovo v kariére (pri Temži bola najďalej v osemfinále 2009), teraz si ešte zlepšila osobný rekord. V štatistike s Cibulkovou sa ujala vedenia 4:3 po moskovských prehrách z rokov 2011 a 2015. Priamo v All England Lawn Tennis and Croquet Clube pripomenula úspech 7:5, 4:6, 6:4 z 3. kola edície 2009.

   

  "Je to absolútne úžasné. Mám problémy uveriť, že mi to naozaj vyšlo. Výsledok možno pôsobí jednostranne, ale bol to veľmi intenzívny zápas. Dominika je skvelou tenistkou, súboje s ňou bývajú ťažké. Navyše, pricestovala sem ako šampiónka z Eastbourne, disponovala výbornou formou, aj tu zdolala kvalitné súperky. Ja však hrám každým zápasom lepšie a lepšie, dnešok nebol výnimkou. Podarilo sa mi dobre zregenerovať po včerajšom dlhom osemfinále a išla som na kurt s tým, že si to v prvom rade chcem užiť. Možno aj pre tú uvoľnenosť sa mi natoľko darilo," skonštatovala Vesninová pre tlačovú službu turnaja.

   

  Finalistka rovnako hodnotných melbournských Australian Open 2014 Cibulková vlani krátko po štvormesačnej zdravotnej odmlke prehrala na Wimbledone už v 1. kole s krajankou Danielou Hantuchovou (5:7, 0:6). Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka Cibulková ťahala vrátane celkového triumfu na prípravnom podujatí v anglickom Eastbourne sériu deviatich zápasových úspechov. Od začiatku apríla, keď sa radovala v Katoviciach, má pozoruhodne priaznivú singlovú bilanciu 23:4 vrátane Pohára federácie národných tímov. Niekdajšia členka Top 10 Cibulková, teraz 18. vo svetovom rebríčku WTA pre nasadzovanie (a ešte lichotivejšie siedma v tohtosezónnom bodovaní Road to Singapore), figuruje na 12. priečke v prepočtovom nezáväznom online renkingu, ešte ju k 11. júlu môže odsunúť práve Vesninová.

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku