FAKT24
  POVEDAL TO PRIAMO

  Tvrdé slová pápeža Františka: Svet je vo vojne!

  01.08.2016 16:00 / správy google+ twitter facebook

  Teroristické útoky po celom svete doľahli aj na pápeža Františka. Ten počas Svetových dní mládeže vyslovil nečakane tvrdé slová. Podľa pápeža je totiž svet vo vojne. 

  Pápež František lupa
  Pápež František to povedal priamo: Svet je vo vojne. | archív

  Séria teroristických útokov v Európe, ktoré vyvrcholili vraždou kňaza vo francúzskom kostole, sú podľa pápeža dôkazom, že náš svet je vo vojne.

    

  Pápež však upozornil na to, že nehovorí o vojne náboženstiev ale o vojne, ktorá je o „ovládaní ľudí a ekonomickej dominancii“. Pápežove slová prišli iba pár dní po vražde 86-ročného francúzskeho kňaza, ktorého priamo v kostole podrezali dvaja džihádisti. „Slovo, ktoré sa neustále opakuje, je neistota. Práve slovo však je vojna. Priznajme si to. Svet je v stave vojny. Nesmieme sa báť hovoriť pravdu, Svet je vo vojne, pretože stratil pokoj a mier,“ povedal pápež, podľa ktorého môžeme hovoriť o ďalšej svetovej vojne. Podľa pápeža nejde o vojnu náboženstiev.

   

  Pretože pravé náboženstvá nechcú vojnu, ale hlásajú mier. František tiež vyzval na solidaritu s tými, ktorí utekajú pred vojnou a hladom. 

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku