FAKT24


sviatok má , zajtra

  PÁD VRTUĽNÍKA

  OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Zrútil sa záchranársky vrtuľník, 4 ľudia sú mŕtvi! Prevážali pacienta...

  08.09.2016 07:30 / správy google+ twitter facebook

  Pri Banskej Bystrici v lokalite Strelníky sa zrútil záchranársky vrtuľník spoločnosti AIR – TRANSPORT EUROPE s trojčlennou posádkou a zranenou osobou.

  Vrtuľník Bell 429 lupa
  Vrtuľník Bell 429 | ATE

  „V týchto chvíľach bolo potvrdené, že príslušné záchranárske zložky našli vrak vrtuľníka a štyri telá bez známok života,“ potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa spoločnosti Zuzana Hopjaková.

    

  Na palube vrtuľníka Bell 429 s poznávacou značkou OM-ATR sa nachádzali traja členovia posádky a 38-ročný pacient. Posádku tvorili pilot Ján Rušin, lekárka Patrícia Krajňáková a záchranár František Bartoš. „Pilot vrtuľníka mal 50 rokov. Počas svojej leteckej kariéry nalietal viac ako 4640 letových hodín, čím patril medzi najskúsenejších pilotov v spoločnosti. Súčasťou leteckého záchranárskeho tímu bol od roku 1995. Lekárka mala 46 rokov a v záchranárskom vrtuľníku lietala od roku 2014. Na palube sa nachádzal aj 32-ročný záchranár František Bartoš, ktorý pôsobil v ATE najskôr ako letecký mechanik a od roku 2009 ako letecký záchranár,“ spresnila Hopjaková.

   

  Vedenie spoločnosti a jej zamestnanci vyjadrujú hlbokú úprimnú sústrasť zasiahnutým rodinám a ich priateľom. „Životy našich kolegov, žiaľ, vyhasli práve pri plnení svojho náročného poslania, akým bola pomoc a záchrana ľuďom v tiesni. Za ich nasadenie a oddanú prácu, ktorú vykonávali s najvyššou profesionalitou, im patrí naša nesmierna vďaka a uznanie,“ dodala hovorkyňa. V tejto fáze podľa jej slov nemajú žiadne bližšie informácie o okolnostiach nehody.

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku