FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODCHOD BANKY

  Dopad Brexitu: Banka, ktorá spravuje 15,5 miliardy eur odišla z Londýna.

  02.11.2016 18:00 / správy google+ twitter facebook

  Ak si niekto myslel, že hlasovanie Britov o odchode z Európskej únie nevyženie z Londýna žiadnu z väčších bánk, tak sa mýlil. Svoj odchod z Londýna totiž oznámila investičná banka Carnegie Investment Bank, ktorá spravuje aktíva v hodnote 15,5 miliardy eur.

  Brexit lupa
  Kvôli Brexitu majú v Británii ďalší problém | libertydoll.com

  A dôvod je úplne jednoznačný: Brexit. Banka dokonca začala predávať svoje budovy a aktíva vo Veľkej Británii už pred samotným hlasovaním o Brexite. Dôvodom boli volebné preferencie, ktoré ukázali, že Británia je rozdelená na dva tábory. Pre bankárov to znamená znak nestability a tak sa rozhodli konať. „Mali sme aktíva a dlhopisy v Británii. Náš majetok v Británii sme sa rozhodli dať na nulu už mesiac pred samotným hlasovaní,“ povedal šéf stratégie banky Henrik Drusebjerg pre Independent.

    

   

  „Rokovanie o Brexite určite skončí tak zlou dohodou, že to vyvolá nové referendum o tejto dohode. Alebo prídu na rad nové parlamentné voľby. Je možné, že Británia to nikdy nedotiahne až k Brexitu, keďže bude očividné, že majú na stole dohodu, ktorá je veľmi zlá pre ekonomiku,“ dodáva Drusebjerg. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku