FAKT24


sviatok má , zajtra

  ÚTOK V AFRIKE

  PREPAD V ETIÓPII: Terčom sa stali turisti zo Slovenska a Česka!

  13.11.2016 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Skupina šiestich slovenských a štyroch českých turistov sa 7. novembra stala v západnej Etiópii terčom brutálneho útoku niekoľkých ozbrojených lupičov.

  Etiopia lupa
  Slovenskí a českí turisti prežili v Etiópii peklo. | Internet

  Turistov, ktorí boli v africkej krajine so slovenskou CK, zrejme Bubo Travel Agency, útočníci obrali o kreditné karty, finančnú hotovosť a iné cennosti. Informoval o tom dnes internetový server Novinky.cz, ktorému správu potvrdila Irena Valentová z Ministerstva zahraničných vecí ČR.

    


  Podľa jej slov bola pri útoku zranená turistka zo SR, českí turisti vyviazli bez fyzickej ujmy na zdraví.
  Útočníci postrelili pri incidente etiópskeho vodiča, ktorý po prevoze do nemocnice na následky zranení zomrel. Všetci českí turisti sú podľa Valentovej slov už vo vlasti.
  O prípade informoval i britský rezort diplomacie, podľa ktorého došlo k prepadu skupiny v Surme Worede pri Mizane.

   


  Podľa slov riaditeľa spomínanej CK Ľuboša Fellnera, ktorého cituje český server, došlo k prepadu klientov CK Bubo v tzv. zelenej, absolútne bezpečnej zóne. V Etiópii zostal iba český sprievodca, ktorý čaká za dva týždne ďalšiu skupinu turistov.
  Slovenskí i českí občania boli tak šokovaní prepadom, že žiadali o okamžitý návrat. Ten ambasády oboch krajín v spolupráci s CK zorganizovali napriek faktu, že najmenej jedna z poškodených osôb prišla aj o cestovné dokumenty.

   


  Ministerstvo zahraničných vecí ČR už dlhší čas upozorňuje na zhoršenú bezpečnostnú situáciu v Etiópii, kde bol vyhlásený výnimočný stav v súvislosti s demonštráciami. Všetkým Čechom, ktorí sa tam chystajú, odporúča, aby veľmi starostlivo zvážili, či je nutné plánovanú cestu uskutočniť a pokiaľ áno, aby stále dbali na zvýšenú opatrnosť, informoval spomínaný internetový portál. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku