FAKT24


sviatok má , zajtra

  TEPLÉ MIESTEČKA

  ODMENA VERNÝM: Trump si vybral ľudí do Bieleho domu.

  16.11.2016 18:30 / správy google+ twitter facebook

  Donald Trump si vybral prvých ľudí, ktorých zamestná v Bielom dome. Bude to dvojica verných pomocníkov z kampane Reince Priebus a Stephen Bannon.

  Dony Trump lupa
  Donald Trump sa odmenil za vernosť svojim dvom kolegom. | Internet

  Priebus sa stane šéfom Trumpovej kancelárie v Bielom dome čiže tzv. chief of staff. Ide o jednu z najdôležitejších funkcií v Bielom dome. Je to totiž človek, ktorý má veľmi blízko k prezidentovi. Priebus je dlhoročný funkcionár Republikánov a mal by zabezpečiť komunikáciu Trumpa so stranou. A hlavne pomôcť prezidentovi pretlačiť potrebné zákony cez Kongres.

    

   

  Steve Bannon, ktorý bol šéfom Trumpovej kampane a pravicového servera Breitbart sa stane šéfom Trumpovej stratégie a jeho poradcom. Podľa vyjadrenia Trumpovej kampane bude dvojica úzko spolupracovať a Priebus a Bannon budú rovnocenní partneri. „Steve a Reince sú vysokokvalifikovaní lídri, ktorí výborne spolupracovali na našej kampani a priviedli nás k historickému víťazstvu. Teraz ich oboch bude mať v Bielom dome a budeme pracovať na tom, aby Amerika bola opäť veľká,“ povedal o dvojici Donald Trump.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku