FAKT24
  NECHUTNÉ ZVERSTVÁ

  Anglickom otriasa škandál! Mladých futbalistov sexuálne zneužívali tréneri!

  26.11.2016 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Anglickom otriasa futbalový škandál, aký nemá obdobu. Už osem bývalých prvoligových futbalistov vypovedalo, že ich ako deti sexuálne zneužívali ich tréneri.

  obtazovanie lupa
  Polícia krátko po prevalení škandálu zriadila telefonickú linku pre obete a svedkov. | Facebook

  Ako prvý so šokujúcou informáciou na svetlo sveta vyšli bývalí hráči Newcatleu David White, Paul Stewart a hráči Crewe Steve Walters a Andy Woodward. Po ich oznámení, že ich ako deti zneužíval tréner už polícia zahájila aj oficiálne vyšetrovanie. „Objavilo sa viacero ľudí, ktorí vyšli na svetlo sveta a chcú vypovedať,“ povedala detektívka Sarah Hallová.

    

   

  Vyšetrovanie potvrdil aj policajný hovorca z Northumbrie, podľa ktorého sa objavilo viacero svedkov a polícia ich výpovede preveruje. Počiatočnú šokujúcu výpoveď štvorice bývalých futbalistov už potvrdili štyria ďalší hráči. Najnovšie aj ďalší prvoligista z Newcastle. Ten priamo obvinil bývalého trénera mládeže Georgea Ormonda, ktorý už si za podobné delikty počas svojej 24-ročnej kariéry odsedel šesť rokov vo väzení.

   

   

  Polícia krátko po prevalení škandálu zriadila telefonickú linku pre obete a svedkov. Za pár dní sa na ňu ozvalo viac ako 50 ľudí. V podozrení je aj bývalý tréner Crewe Barry Bennell, ktorý bol trénerom aj v Manchester City. Prvoligový tím už oznámil, že zahájil vlastné vyšetrovanie, či aj na jeho pôde nedošlo k sexuálnemu násiliu na deťoch.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku