FAKT24


sviatok má , zajtra

  OBVINENÝ Z VRAŽDY

  Dobehla ho spravodlivosť: Zadržali Jána Kána, komplica mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka.

  28.11.2016 14:00 / správy google+ twitter facebook

  Podnikateľ Ján Kán, označovaný za pravú ruku mafiána Mikuláša Černáka, skončil v putách.

  Ján Kán lupa
  Ján Kán skončil v putách. Na krku má obvinenie z vraždy. | Profimedia

  Na dnešné ráno nebude podnikateľ Ján Kán spomínať v dobrom. Približne o 8:30h ho totiž priamo na ulici zadržali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Zdá sa tak, že aj naňho si počkala spravodlivosť. 

    

   

  Nie je to tak dávno, ako médiá zachytili Kána na športovej udalosti v Banskej Bystrici. Vtedy sa v spoločnosti prominentných hostí zabával vo VIP lóži počas večera, ktorý patril najlepším bojovníkom rôznych bojových športov. Od dnešného rána však zdá sa môže na slobodu zabudnúť. Kán totiž podľa potvrdených informácií skončil v rukách Národnej kriminálnej agentúry. Ján Kán je totiž podozrivý z účasti na únose a vražde poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka.

   

  "Polícia dnes ráno zadržala osobu J. K. Obvinená osoba je stíhaná uznesením vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru za trestný čin vraždy spáchaný formou spolupáchateľstva. Bližšie informácie v tejto chvíli nie je možné poskytnúť," potvrdil správu hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl. 

   

  Kán žil skutočným životom mafiána a preto nešlo ani o jeho prvé zadržanie. Naposledy ho zadržali v apríli tohto roka. Obvinený bol taktiež z vraždy, konkrétne Tibora Kohuláka. Ubehlo však len pár hodín a prokurátorka Generálnej prokuratúry Viera Sokírková obvinenie zrušila. Údajne pre nedostatok dôkazov.

   

  Uvidíme, ako dopadne jeho obvinenie v súvislosti s vraždou Szymaneka. Ten patril v 90.rokoch medzi najbohatších Poliakov, ktorý však svoj majetok zveľadil nezákonnými daňovými únikmi. Hľadaný bol Interpolom aj mafiou. Práve poľské podsvetie sa údajne dohodlo s Černákovcami, ktorí zaňho mali dostať 12.9.1997 výkupné v hodnote 400 000 nemeckých mariek (približne 270 000 eur). Po výkupné si už ale nikto neprišiel. Telo Szymaneka našli v roku 1998 v lese pri Polomke s prestrelenou hlavou.

   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku