FAKT24


sviatok má , zajtra

  NOVÝ MAJITEĽ

  U.S. STEEL DEFINITÍVNE KONČÍ: Koncern chce odkúpiť multimilionár Tomáš Chrenek! Zastaví hromadné prepúšťanie?

  05.12.2016 17:00 / správy google+ twitter facebook

  Už je viac než isté, že košické železiarne zmenia svojho majiteľa. O fabriku U. S. Steel má okrem iných záujem aj skupina slovenských miliardárov.

  tomas chrenek lupa
  Podľa dostupných informácií má o U.S.Steel záujem miliardár Tomáš Chrenek. | Profimedia

  Třinecké železárny, ktoré patria do skupiny Moravia Steel predložili ponuku na prevzatie košických železiarní. Tvrdí to web biztweet.eu. Českému týždenníku EURO potvrdil predloženie ponúk blízky zdroj, ktorý má dobré informácie z prostredia v třineckom podniku. Okrem ponuky z Čiech je údajne v hre aj ponuka čínskeho oceliarskeho giganta Hesteel Group. Na obidve tieto informácie sa ako prvý odvolal denník SME.

    

   

  Na čele skupiny Moravia Steel sú slováci Tomáš Chrenek, Evžen Balko, Ján Moder a Mária Blašková s rodinou. Majetok Tomáša Chreneka je podľa časopisu Forbes 510 miliónov eur, majetok zvyšných troch 360 miliónov eur.

   

  Tomáš Chrenek prednedávnom odmietol odpovedať na otázky denníka SME o ponuke na košické železiarne. „Pán Chrenek nemá záujem odpovedať na vaše otázky,“ odpísala jeho hovorkyňa Radka Miloševská. Rovnako mlčia aj v U. S. Steel. „Fámy naďalej nekomentujem,“ cituje týždenník EURO hovorcu košického závodu U. S. Steel Jána Baču.

   

  Třinecké železárny podali ponuku na kúpu košickej hute aj vlani, ale vtedy sa vraj nedohodli na cene. Chrenek následne povedal, že nemá dôvod komentovať dianie okolo fabriky. „Kauza U. S. Steel je mimo môjho komentára, pretože súčasný majiteľ z USA nemá záujem košické železiarne predať,“ povedal Chrenek pre SME.

   
  Predaj U.S. Steel komentujú už aj odborári z Košíc. „Je viac ako isté, že korporácia ponúkla košické železiarne na predaj. Vedenie spoločnosti o tejto problematike s nami nekomunikuje a považuje nás pri tak dôležitom obchode za podstatných,“ povedal pre biztweet.eu šéf odborov Mikuláš Hintoš.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku