FAKT24


sviatok má , zajtra

  RÁZNY KROK

  Merkelová šokuje: Burky v Nemecku zakážeme!

  06.12.2016 16:00 / správy google+ twitter facebook

  Nemecká kancelárka Angela Merkelová prekvapila svojím ráznym postojom proti moslimským burkám. Merkelová, ktorá v minulosti pozvala imigrantov do Nemecka prekvapujúco povedala, že je za zákaz tmavého závoja, ktorý musia nosiť moslimské ženy.

  Angela Merkelová lupa
  Angela Merkelová sa rozhodla pre rázny krok. | Archív

  Povedala to na sneme svojej strany CDU, ktorá ju nominovala ako líderku do budúcoročných parlamentných volieb. Merkelová sa môže už štvrtýkrát stať nemeckou kancelárkou. „Závoj, ktorý zakrýva celú tvár musíme zakázať všade tam, kde je to možné,“ povedala Merkelová na sneme svojim spolustraníkom. Merkelovú v jej snahe podporil aj nemecký minister vnútra Thomas de Maizière.

    

   

  Podpora za zákaz buriek sa šíri vo viacerých európskych krajinách. Prednedávnom zákaz odhlasovali v Holandsku. Ako prvé zakázalo burky Francúzsko v roku 2011 a nasledovali Belgicko, Bulharsko a tiež Švajčiarsko.

   

   

  Merkelová si chce tvrdým slovníkom zrejme napraviť reputáciu u voličov. Tá utrpela v minulom roku, keď do Nemecka pozvala milión migrantov, čo väčšina Nemcov nevnímala pozitívne a v regionálnych voľbách výrazne posilnila radikálna a protiimigračná strana Alternatíva pre Nemecko.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku