FAKT24


sviatok má , zajtra

  ŠIALENY VRAH

  TERORISTICKÝ ÚTOK V BERLÍNE: Šialenec vrážal do ľudí nákladiakom, zabil najmenej 9 ľudí! K útokom sa prihlásil Islamský štát!

  20.12.2016 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Berlínska polícia zadržala vodiča nákladného auta, ktorý dnes večer vošiel na preplnené vianočné trhy na západe nemeckej metropoly Berlín, pričom usmrtil najmenej deväť osôb a okolo 50 zranil.

  Berlin lupa
  Šialenec vrážal na berlínskych vianočných trhoch do ľudí. Zabil najmenej deviatich z nich. | Profimedia

  K útoku došlo všera večer okolo 20.00 h SEČ neďaleko Pamätného kostola cisára Wilhelma na námestí Breitscheidplatz v štvrti Charlottenburg. Denník Berliner Morgenpost s odvolaním sa na hovorcu hasičov napísal, že zranených je okolo 50 ľudí, o ich stave doposiaľ nie sú známe podrobnosti.

    

   

  Na mieste činu prišla podľa niektorých nemeckých médií o život jedna osoba, ktorá sa nachádzala v kabíne vodiča. Televízia ZDF uviedla, že auto má poľské evidenčné číslo. Jeho vodič najprv vyšiel od rohu ulíc Kantstrasse a Budapester Strasse na chodník, potom si to namieril k vianočným trhom, kde zdemoloval niekoľko stánkov, a následne sa vrátil na Budapester Strasse, kde zostal stáť.

  Polícia incident vyšetruje ako teroristický útok. V okolí trhov uzatvorila viacero ulíc a obyvateľov Berlína vyzvala, aby "zostali doma" a nešírili poplašné správy.

   

   

  Podľa najnovších správ sa k útokom prihlásil Islamský štát. Správu budeme aktualizovať.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku