FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZAUJÍMAVÉ VÝSLEDKY

  Nový prieskum o moslimoch. Jeho výsledky vás šokujú!

  22.12.2016 06:00 / správy google+ twitter facebook

  V USA po náraste rasovo motivovaných útokov urobili prieskum, z ktorého vyplýva, že rasa, náboženstvo a aj pohlavie vplývajú na to ako zareagujú v kritickej situácii. Napríklad, keď niekoho napadnú a vy váhate čo urobiť.

  Islam lupa
  Moslimovia a hinduisti majú väčšie tendencie pomôcť niekomu kto čelí násilu. | Facebook Islam World

  Prieskum na vzorke 2000 ľudí priniesol pre niektorých prekvapujúce výsledky. Napríklad, že moslimovia a hinduisti majú väčšie tendencie pomôcť niekomu, kto čelí násiliu. V poslednej dobe sú totiž ľudia v Európe aj v USA častejšie konfrontovaní s tým, keď vidia, že sa na niekom pácha násilie.

    

   

  Moslimovia a hinduisti sa v prieskume častejšie vyslovili, že by zasiahli ak by bol niekto napadnutý ako napríklad kresťania. Z prieskumu tiež vyplynulo, že iba 24 percent ľudí by na mobil nakrútilo to keby policajt neprimerane zasiahol proti černochovi. Až 21 percent priznalo, že by sa radšej otočili a išli svojou cestou. Najviac šokujúce zistenie z prieskumu je, že dvojnásobný počet ľudí by sa radšej zastal týraného psa ako týraného človeka. Podľa odborníkov každý človek, ktorý je svedkom násilia v sebe cíti nutkanie zasiahnuť. Nie každý sa však podľa toho aj zachová. A čo by ste urobili vy?

  | fakt24.sk

  Témy: moslimovia, útoky
  Komentáre k článku