FAKT24


sviatok má , zajtra

  VOJNOVÝ ÚTOK

  BRITI IDÚ DO OTVORENEJ VOJNY: Chcú zaútočiť na "srdce kalifátu" Islamský štát!

  26.12.2016 13:00 / správy google+ twitter facebook

  Britské Kráľovské letectvo (RAF) sa pripravuje na mohutnú ofenzívu v Sýrii.

  Islamský štát lupa
  Briti sú prichystaní zaútočiť na Islamký štát! | Archív

  Na jar budúceho roka chce zaútočiť na "srdce kalifátu" teroristickej organizácie Islamský štát (IS); sýrske mesto Rakka. Informoval o tom v nedeľu denník The Telegraph s odvolaním sa na britské armádne zdroje.

    

   

  Británia podľa nich dúfa, že iracké mesto Mósul bude od militantov oslobodené do jari, čo umožní RAF ofenzívu v Sýrii, kde chce podporiť Sýrske demokratické sily (SDF). Nálety ale budú "oveľa nebezpečnejšie", pretože vzdušný priestor kontroluje režim sýrskeho prezidenta Bašára Asada a jeho ruskí spojenci.

   

   

  "Rakka je srdcom kalifátu... Zintenzívnime výcvik Sýrskych demokratických síl a taktiež uvidíme reálne zintenzívnenie leteckej podpory zo strany celej koalície ohľadne Rakky. Budeme sa musieť porozprávať aj s Rusmi," uviedol pre The Telegraph jeden zo zdrojov. Rakka je hlavnou baštou IS v Sýrii a de facto metropolou kalifátu, ktorý extrémisti z tejto organizácie vyhlásili pred dvoma rokmi na územiach obsadených v Sýrii a Iraku.

   

   

  Velitelia a hovorcovia SDF - združenia kurských, arabských a kresťanských milícií bojujúcich proti extrémistickým skupinám na severe Sýrie - ohlásili začiatok dlho očakávanej ofenzívy, ktorej cieľom je dobyť Rakku, 6. novembra.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku