FAKT24


sviatok má , zajtra

  VÝZVA PÁPEŽA

  Pápež František apeloval na humánne zaobchádzanie s väzňami!

  05.01.2017 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Pápež František dnes vyzval na humánne zaobchádzanie s väzňami, čím reagoval na nedávnu krvavú vzburu vo väznici štáte Amazonas na severe Brazílie, počas ktorej zahynulo 56 trestancov.

  Pápež František lupa
  Pápež vyzval na lepšie zaobchádzanie s väzňami. | Archív Fakt24.sk

  Nepokoje v komplexe Anísio Jobim v meste Manaus vypukli v nedeľu večer, keď na seba začali útočiť väzni z dvoch súperiacich zločineckých gangov údajne pre spor o kontrolu nad väznicami a obchodom s drogami. Bezpečnostným zložkám sa kontrolu nad väznicou podarilo opätovne získať až v pondelok ráno.

    

   

  Viacerým obetiam trestanci počas vzbury odťali hlavu, niektorých aj rozštvrtili. V tejto preplnenej väznici žije asi trojnásobne viac ľudí než by malo. "Vyjadrujem svoju bolesť a znepokojenie z toho, čo sa stalo," povedal dnes pápež počas svojej pravidelnej generálnej audiencie vo Vatikáne. "Modlím sa za tých, ktorí zahynuli a ich rodiny, ako aj za všetkých väzňov vo väzniciach a tiež ľudí, čo v nich pracujú. Obnovujem svoju výzvu na to, aby väznice boli miestami na prevýchovu a opätovné začlenenie do spoločnosti a podmienky, v ktorých sú väzni, by mali byť vhodné pre ľudské bytosti," dodal František.

   

   

  Pápež František väznice počas svojich zahraničných ciest navštevuje pomerne často. Nedávno slúžil v Bazilike svätého Petra omšu pre približne 1000 trestancov, ktorým pri tejto príležitosti povolili opustiť väznicu a zúčastniť sa na bohoslužbe.

   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku