FAKT24


sviatok má , zajtra

  AMERICKÝ PREZIDENT

  Donald Trump útočí! Tentokrát si to rozdal s jednou z najväčších firiem sveta!

  07.01.2017 10:02 / správy google+ twitter facebook

  Novozvolený americký prezident Donald Trump ešte nie je v úrade, ale už rozdáva rany na všetky strany. Po tom, čo zaútočil na firmy Boeing a Lockheed Martin sa tentokrát pustil do japonskej automobilky Toyota.

  Donald Trump lupa
  Donald Trump bude zrejme veľmi rázny prezident! | Facebook Donald Trump

  Problém je v tom, že Toyota chce v Mexiku stavať nový závod na výrobu áut aj pre americký trh. Toyota už má jeden závod v mexickej Tijuane a v apríli 2015 oznámil, že chce postaviť ďalší. A to sa nepáči Donaldovi Trumpovi. Ten oznámil., že ak To Toyota urobí, tak na jej výrobky zavedie špeciálne dovozné clo a tým zvýši ich cenu.

    

   

  „Toyota oznámila, že postaví novú továreň v Baja v Mexiku, aby tam vyrábala Corolly pre americký trh. V žiadnom prípade!,“ napísal Trump na Twitter. Toyota oznámila, že neplánuje rušiť svoje plány s továrňou v Mexiku, ale že zohľadní aj názory novozvoleného prezidenta. Krátko po zverejnení správy na twitteri sa akcie Toyoty prepadli o viac ako miliardu dolárov. Plány stavať v Mexiku továreň za 1,6 miliardy dolárov už zrušila automobilka Ford. Trump si za to pohotovo privlastnil zásluhy.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku