FAKT24


sviatok má , zajtra

  TERORISTICKÝ ÚTOK

  TERORIZMUS: Zverejnili záznam z útoku vo východnom Jeruzaleme!

  09.01.2017 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Izraelský denník Jediot achronot na svojej webovej stránke zverejnil videozáznam útoku, ktorý sa odohral vo východnom Jeruzaleme a pripravil o život najmenej štyroch mladých Izraelčanov. Ďalších 13 ľudí bolo pri útoku zranených.

  Terorista lupa
  Zverejnili záznam dnešného útoku vo východnom Jeruzaleme. | Twitter

  Zo záznamu vyplýva, že vodič kamiónu vo veľkej rýchlosti zámerne zišiel z cesty a narazil do skupiny ľudí - vojakov -, práve vystupujúcich z autobusu. Následne sa auto na priľahlej ceste niekoľkokrát otočilo okolo svojej osi a potom ešte raz zacúvalo na miesto, kde po prvom nájazde zostali ležať mŕtvi a zranení.

    

   

  Ako informoval server Ynetnews, nákladné auto malo izraelské evidenčné čísla. Podľa izraelskej polície ho šoféroval Palestínčan Fadi Kanabir, ktorý bol pred časom prepustený z väznice a pochádzal zo susedného predmestia Džabal Mukabir. Tá susedí so štvrťou Armon ha-Naciv (známou aj ako Talpijot Mizrach - Východný Talpijot), kde sa odohral dnešný útok.

   

   

  Nemenované izraelské policajné zdroje pripustili, že útočníka k jeho činu mohol inšpirovať nedávny útok na vianočný trh v Berlíne, kde prišla o život i jedna Izraelčanka. Včerajší útok patrí k najzávažnejším vo viac ako rok trvajúcej vlne násilností, v ktorej Palestínčania na Izraelčanov útočia zo strelných zbraní, nožmi či zámerným vrazením autom do skupiny ľudí. Dnešný incident je po troch mesiacoch prvým, ktorý si vyžiadal aj obete z izraelských radov.

   

   

  K zodpovednosti za útok, ktorý Izrael označil za teroristický, sa zatiaľ nikto neprihlásil. Palestínske hnutie Hamas ho však už medzičasom odobrilo a označilo za hrdinský skutok hodný nasledovania inými Palestínčanmi.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku