FAKT24


sviatok má , zajtra

  TERORISTICKÝ ÚTOK

  TERORIZMUS: Zverejnili záznam z útoku vo východnom Jeruzaleme!

  09.01.2017 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Izraelský denník Jediot achronot na svojej webovej stránke zverejnil videozáznam útoku, ktorý sa odohral vo východnom Jeruzaleme a pripravil o život najmenej štyroch mladých Izraelčanov. Ďalších 13 ľudí bolo pri útoku zranených.

  Terorista lupa
  Zverejnili záznam dnešného útoku vo východnom Jeruzaleme. | Twitter

  Zo záznamu vyplýva, že vodič kamiónu vo veľkej rýchlosti zámerne zišiel z cesty a narazil do skupiny ľudí - vojakov -, práve vystupujúcich z autobusu. Následne sa auto na priľahlej ceste niekoľkokrát otočilo okolo svojej osi a potom ešte raz zacúvalo na miesto, kde po prvom nájazde zostali ležať mŕtvi a zranení.

   

  Včerajší útok patrí k najzávažnejším vo viac ako rok trvajúcej vlne násilností.
   

   

  Ako informoval server Ynetnews, nákladné auto malo izraelské evidenčné čísla. Podľa izraelskej polície ho šoféroval Palestínčan Fadi Kanabir, ktorý bol pred časom prepustený z väznice a pochádzal zo susedného predmestia Džabal Mukabir. Tá susedí so štvrťou Armon ha-Naciv (známou aj ako Talpijot Mizrach - Východný Talpijot), kde sa odohral dnešný útok.

   

   

  Nemenované izraelské policajné zdroje pripustili, že útočníka k jeho činu mohol inšpirovať nedávny útok na vianočný trh v Berlíne, kde prišla o život i jedna Izraelčanka. Včerajší útok patrí k najzávažnejším vo viac ako rok trvajúcej vlne násilností, v ktorej Palestínčania na Izraelčanov útočia zo strelných zbraní, nožmi či zámerným vrazením autom do skupiny ľudí. Dnešný incident je po troch mesiacoch prvým, ktorý si vyžiadal aj obete z izraelských radov.

   

   

  K zodpovednosti za útok, ktorý Izrael označil za teroristický, sa zatiaľ nikto neprihlásil. Palestínske hnutie Hamas ho však už medzičasom odobrilo a označilo za hrdinský skutok hodný nasledovania inými Palestínčanmi.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku