FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZLÝ BIZNISMEN

  Biznisy Donalda Trumpa dlžia 1,8 miliardy dolárov!

  10.01.2017 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Novozvolený americký prezident Donald Trump je úspešný biznismen. Aspoň to o sebe rád tvrdí. Nová správa denníka Wall Street Journal však uvádza, že firmy, v ktorých má Trump podiel dlhujú celkovo až 1,8 miliardy dolárov 150-tim inštitúciám.

  Donald Trump lupa
  Zdá sa, že Donald Trump nie je až taký dobrý biznismen, ako o sebe rád tvrdí. | Facebook Donald Trump

  Trumpove spoločnosti majú požičané desiatky a stovky miliónov požičané od veľkých bánk. Obrovská zadlženosť navyše vyvoláva otázky o Trumpovej nezávislosti, keď sa 20. januára oficiálne ujme úradu amerického prezidenta. Objavili sa už aj názory, že Trump kvôli svojmu biznisu môže čeliť odvolaniu z postu šéfa Bieleho domu.

    

   

  Trump doteraz priznával iba dlhy vo výške 315 miliónov. Podľa odborníkov vysoká výška dlhu a počet spoločností, ktorým Trump dlhuje vyvoláva otázky o možnom konflikte záujmov. „Riziko týchto dlho je v tom, že niečo môže dopadnúť zle a prezident by mohol byť osobne vydierateľný,“ myslí si bývalý poradca prezidenta Georgea W. Busha a Johna McCaina Trevor Potter. Riziko existencie konfliku záujmov je „obrovské“ aj podľa právnika Lawrencea Noblea.  Trump počas kampane nezverejnil podrobnú správu o stave svojich financií. Vyhováral sa na prebiehajúci audit.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku