FAKT24


sviatok má , zajtra

  RÁZNY POLITIK

  Filipínsky prezident chce zabiť starostov, ktorí obchodujú s drogami!

  11.01.2017 14:01 / správy google+ twitter facebook

  Filipínsky prezident Rodrigo Duterte opäť hviezdi. Najnovšie sa vyhráža smrťou starostom, ktorí sú zapletení do obchodu s drogami. Vyhrážky sa týkajú všetkých štátnych úradníkov.

  Filipínsky prezident lupa
  Rodrigo Duterte je vskutku rázny politik. | Twitter Rodrigo R. Duterte

  Duterte nechal vyhotoviť zoznam štátnych úradníkov, policajtov a starostov, ktorí sú údajne zapletení do obchodu s drogami. Na zozname má byť 5 až 10-tisíc ľudí a Duterte chce proti nim tvrdo zasiahnuť. „Zavolám starostom a súkromne sa s nimi porozprávam. Poviem im toto: Pozri, ak je tvoje meno na zozname, ty "skurvysyn", ak je tam tvoje meno, tak máš problém. Zabijem ťa,“ povedal Duterte novinárom.

   

  Duterte chce zoznam odovzdať Najvyššiemu súdu, senátu a parlamentu, aby získal podporu pre svoj boj s drogami.
   

   

  Zoznam už má aj prvú obeť. Po prestrelke s políciou zomrel starosta mesta Maguindanao. Duterte chce zoznam odovzdať Najvyššiemu súdu, senátu a parlamentu, aby získal podporu pre svoj boj s drogami. Na zoznam sa však dostali aj nevinní ľudia. Duterte ich z neho zmazal a ospravedlnil sa im. Filipínsky prezident vedie tvrdú vojnu proti drogovým dílerom. Občanov dokonca vyzval, že drogových dílerov môžu beztrestne zabíjať.

   

  Zdroj Foto: Twitter Rodrigo R.Duterte

  Mato | fakt24.sk

  Komentáre k článku