FAKT24


sviatok má , zajtra

  BLÁZNIVÝ NÁPAD

  Rusi chcú zakázať predaj cigariet. Úplne!

  12.01.2017 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Rusko zvažuje absolútny zákaz predaja cigariet. Mal by sa týkať ľudí narodených po roku 2014 a aj vtedy, keď dosiahnu vek 18 rokov.

  Vladimir Putin lupa
  Rusi chcú zaviesť kontroverzný zákon o zákaze fajčenia. | Profimedia

  To je síce momentálne nezaujímavé, ale o nejaké dve až tri desaťročia sa už zákaz bude týkať desiatok miliónov ľudí. A postupne bude vlastne viesť k absolútnemu zákazu fajčenia.

    

   

  „Je to absolútne ideologicky korektný cieľ,“ tvrdí člen ruského zdravotníckeho výboru Nikolaj Gerasimenko. Rusko by sa po zavedení zákona stalo krajinou s najprísnejším protifajčiarskym zákonom. V zákone je napríklad aj návrh, aby si ľudia, ktorí fajčia počas pracovnej doby odpracovali fajčiarske prestávky v rámci nadčasov.

   

   

  Rusko bolo dlho tolerantné k fajčiarom, ale v roku 2013 prijalo tvrdé zákony proti fajčeniu. Tie napríklad úplne zakazujú fajčenie v reštauráciách. V krajine totiž ročne na choroby spôsobené fajčením zomrie až 400 000 ľudí. Väčšina odborníkov však spochybňuje vymožiteľnosť zákona. Tiež je otázne, či by pred Ústavným súdom obstál zákaz fajčenia pre niekoho kto má 20 rokov a povolené fajčenie pre toho kto má o pár rokov viac.

  | fakt24.sk

  Témy: fajčenie, Rusko
  Komentáre k článku