FAKT24


sviatok má , zajtra

  VÝZVA PÁPEŽA

  Pápež František: Ak naozaj neveríte, je zbytočné chodiť do kostola!

  18.01.2017 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Pápež František poslal tvrdý odkaz všetkým katolíkom, ktorí svoju vieru neberú vážne. Podľa pápeža je zbytočné chodiť na omše do kostola, ak v reálnom živote nenasledujete učenie biblie. Pápež vystúpil proti tzv. „kresťanským papagájom“, ktorí síce radi hovoria o náboženstve, ale nekonajú dobré skutky.

  František lupa
  Pápež František poslal veriacim jasný odkaz! | Profimedia

  „Ak o sebe hovorím, že som katolík a chodím na svätú omšu, ale potom sa nerozprávam so svojimi rodičmi alebo nepomáham starým rodičom, nenavštevujem chorých, to nedokazuje moju vieru. Nemá to zmysel,“ povedal pápež v rozhovore s obyvateľmi talianskej dedinky Guidonia pri Ríme.

    

   

  Podľa pápeža sa kresťanská viera vyjadruje troma spôsobmi: slovami, srdcom a rukami. Podľa katolíckeho učenia sú katolíci povinní chodiť na omšu v nedeľu a prikázané sviatky. Pápež tiež veriacich vyzval na odpustenie, priznal však, že je ťažké odpustiť niekomu kto nás zranil alebo spáchal proti nám zločin. „Ak ste s niekým vo vojne je zranené vaše srdce. Odpustenie musí vychádzať predovšetkým zo srdca. Aj keby ste nič nepovedali,“ dodal pápež. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku