FAKT24


sviatok má , zajtra

  NOVÝ PREZIDENT

  Vo Washingtone sa začala inaugurácia Donalda Trumpa!

  20.01.2017 17:00 / správy google+ twitter facebook

  Pred západným krídlom washingtonského Kapitolu sa dnes začal slávnostný ceremoniál pri príležitosti inaugurácie Donada Trumpa za 45. amerického prezidenta.

  Donald Trump lupa
  Donald Trump je od dnešného dňa 45.americkým prezidentom. | Profimedia

  Pred západným krídlom washingtonského Kapitolu sa dnes začal slávnostný ceremoniál pri príležitosti inaugurácie Donada Trumpa za 45. amerického prezidenta.Trumpovu slávnostnú prísahu si z tribúny vybudovanej na tento účel pozrie viac než 1500 hostí vrátane politikov, vojenských predstaviteľov, bývalých prezidentov či iných osobností.Trumpovi robí spoločnosť manželka Melania a jeho deti. Budúceho viceprezidenta Mikea Penceho sprevádza jeho manželka Karen.

    

   

  Prítomní sú aj zástupcovia republikánskej a demokratickej strany. Trumpovi odovzdáva úrad dosluhujúci prezident Barack Obama s manželkou Michelle, ktorému ostáva iba niekoľko posledných minút v úrade. Medzi prítomnými hosťami sa nachádza tiež Trumpova protikandidátka Hillary Clintonová. Celé podujatie sa vysiela prostredníctvom veľkoplošných obrazoviek rozmiestnených na triede Pennsylvania Avenue dlhej 2,4 kilometra medzi Kapitolom a Bielym domom. Ulicu lemujú státisíce divákov.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku