FAKT24


sviatok má , zajtra

  PÁPEŽ FRANTIŠEK

  Pápež sa dostal do sporu kvôli rozdávaniu kondómov, odstúpil popredný cirkevný predstaviteľ!

  26.01.2017 01:00 / správy google+ twitter facebook

  Hlava rádu Maltézskych rytierov Matthew Festing v utorok ponúkol pápežovi svoju rezignáciu a neskôr aj odstúpil zo svojej funkcie. Táto pozícia sa pritom zastáva doživotne.

  František lupa
  Pápež sa dostal do sporu kvôli rozdávaniu kondómov, odstúpil popredný cirkevný predstaviteľ! | Profimedia

  „Áno môžem potvrdiť túto informáciu,“ reagovala na informácie o rezignácii hovorkyňa rádu. Festing sa údajne dostal do sporu s pápežom kvôli tomu, že u svojich podriadených toleroval, že rozdávali prostitútkam kondómy, aby sa chránili pred pohlavnými chorobami. Diať sa to malo v Mjanmarsku.

    

   

  Festing rezignoval po tom, čo odmietol spolupracovať s pápežskou komisiou, ktorá vyšetrovala rozdávanie kondómov. Odvolával sa na to, že jeho rád je suverénny a nezávislý. Vatikán však minulý týždeň vydal nečakane tvrdé vyhlásenie o tom, že chce spor vyriešiť.

   

   

  Jadro sporu je v tom, že Festing donútil odstúpiť svojho podriadeného Albrechta Freiherr von Boeselagera, ktorý bol zodpovedný za pôsobenie rádu v Mjanmarsku. Boeselager považoval svoje odvolanie za nespravodlivé, pretože distribúciu kondómov zastavil, keď sa o nej dozvedel. Pápež sa ho zastal a donútil odstúpiť Festinga. Teraz si František do vedenia rádu dosadí vlastných ľudí. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku