FAKT24


sviatok má , zajtra

  EXPREZIDENT

  Obama podporuje protesty proti Trumpovmu protimigračnému dekrétu!

  31.01.2017 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Bývalý americký prezident Barack Obama podporuje protesty, ktoré v celých Spojených štátoch vyvolal dekrét nového prezidenta Donalda Trumpa o zákaze vstupu obyvateľov siedmich moslimských štátov do USA. Uviedol to vo vyhlásení, ktoré v pondelok tlmočil jeho hovorca Kevin Lewis.

  Barack Obama lupa
  Obama podporuje protesty proti Trumpovmu protimigračnému dekrétu! | Profimedia

  Obama vo svojom prvom verejnom vyhlásení od 20. januára, keď sa mu skončilo druhé funkčné obdobie, konštatoval, že ho "potešila miera angažovanosti" americkej verejnosti v tejto otázke, pričom "zásadne nesúhlasí s koncepciou diskriminácie jednotlivcov na základe ich vierovyznania alebo náboženskej príslušnosti".

    

   

  Trump svoj prezidentský dekrét, ktorý na 90 dní zakazuje vstup do USA občanom siedmich štátov, vydal v piatok a vyvolal ním protesty desaťtisícov ľudí v celých USA. Nariadenie o zákaze cestovať do Spojených štátov sa týka občanov Iraku, Sýrie, Iránu, Sudánu, Líbye, Somálska a Jemenu.

   

   

  Obama tiež odmieta Trumpovo tvrdenie, že jeho politika je podobná tej, ktorú uplatňoval on sám v roku 2011, keď na šesť mesiacov zakázal udeľovať víza utečencom z Iraku. Obamovo nariadenie sa však netýkalo držiteľov platných víz či tých utečencov, ktorí riadne prešli výberovým procesom.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku