FAKT24
  BOJ S TERORIZMOM

  Turecko zakročilo proti ISIS: Zatkli 445 teroristov!

  06.02.2017 17:00 / správy google+ twitter facebook

  Zdá sa, že Turecko konečne začalo naozaj bojovať s teroristami z Islamského štátu. Počas víkendu totiž v rámci veľkej protiteroristickej akcie zatkli turecké úrady až 445 ľudí, ktorí sú podozrivý z toho, že patria k ISIS.

  Turecko lupa
  Turecko zakročilo proti ISIS: Zatkli 445 teroristov. | Profimedia

  Podľa tureckej agentúry Anadolu bolo iba v Ankare v nedeľu ráno zadržaných až 60 údajných bojovníkov ISIS, z ktorých väčšina je inej ako tureckej národnosti. Celkovo bolo počas nočnej operácie zatknutých až 445 osôb vo viacerých tureckých mestách vrátane Istanbula a Gaziantepu na hranici so Sýriou.

    

   

  Najväčšia operácia prebiehala v juhovýchodnej provincii Sanliurfa, kde tamojšia polícia zatkla viac ako 100 podozrivých na viacerých adresách. Na mieste našli aj viacero materiálov, ktoré zatknutých priamo spájali s Islamským štátom. Bezpečnostné zložky takisto oznámili, že sa im podarilo prekaziť teroristický útok, ktorý deväť teroristov plánovalo v meste Izmir. Medzi zatknutými bolo podľa správy aj desať neplnoletých. Turecko svoje protiteroristické aktivity vystupňovalo minuloročnom neúspešnom pokuse o vojenský prevrat a tiež po viacerých útokoch spájaných s Islamským štátom a kurdskými separatistami.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku