FAKT24


sviatok má , zajtra

  PROBLÉM PREZIDENTA

  Trumpa z klamstva usvedčili Putinovi ľudia. Prezident má problém!

  23.02.2017 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Tvrdenia Donalda Trumpa a jeho najbližších poradcov, že pred prezidentskými voľbami nemali žiadne kontakty s ruskými funkcionármi popreli priamo predstavitelia Kremľa. Podľa ich tvrdenia práveže boli v kontakt s členmi Trumpovho tímu.

  Donald Trump lupa
  Trumpa z klamstva usvedčili Putinovi ľudia. Prezident má problém! | Profimedia

  „Nemám s Ruskom nič spoločné. A podľa mojich informácií ani nikto z môjho tímu,“ povedal Trump počas svojej slávnej tlačovej konferencie. Trump takisto viackrát poprel to, že by s Ruskom robil nejaký biznis. Tvrdenie o nulovom kontakte, ktoré zopakovalo viacero členov Trumpovho tímu však odporuje vyhláseniu predstaviteľov Kremľa.

    

   

  Dva dni po Trumpovom víťazstve totiž pre agentúru Interfax prehovoril štátny tajomník ministerstva zahraničia Sergej Rjabkov: „Netvrdím, že všetci, ale veľká časť z nich bola v kontakte s ruskými úradníkmi.“ Kontakt s Trumpovým poradcom pre národnú bezpečnosť Michaelom Flynnom, ktorý práve pre stretnutia s Rusmi musel odstúpiť, potvrdil aj ruský veľvyslanec v USA Sergej Kisljak. Ten tvrdil, že si s Flynnom volal, smskoval a stretli sa aj osobne.“To diplomati bežne robia,“ dodal Kisljak. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku