FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODMIETNUTIE FUNKCIE

  FACKA PRE TRUMPA: Jeho nominant na ministra námorníctva funkciu odmietol!

  27.02.2017 00:01 / správy google+ twitter facebook

  Nominant amerického prezidenta Donalda Trumpa na ministra námorníctva, Philip Bilden, sa rozhodol o funkciu neuchádzať. Oznámil to v nedeľu Pentagón.

  Donald Trump lupa
  Trump dôvod na takýto úsmev po oznámení Bildena zrejme nemal. | Profimedia

  Bilden svoje odmietnutie funkcie zdôvodnil obavami z narušenia svojho súkromia a finančnými obavami.

  "Po rozsiahlom procese zvažovania som sa rozhodol, že nebudem môcť uspokojiť požiadavky úradu pre vládnu etiku bez prehnaného narušenia a materiálne nepriaznivého narušenia súkromných finančných záujmov svojej rodiny," uviedol Bilden. A dodal, že bol nomináciou "veľmi poctený".

    

   

  Minister obrany Jim Matttis vo vyhlásení vyjadril "sklamanie" nad Bildenovým rozhodnutím, ktoré však rešpektuje. "V nadchádzajúcich dňoch odporučím prezidentovi Trumpovi veliteľa, ktorý dokáže riadiť naše námorníctvo a ... uskutočniť predstavu prezidenta o prestavbe našej armády," dodal.

   

   

  V uplynulých týždňoch odmietli nominácie dvaja ďalší Trumpovi nominanti, Vincent Viola navrhnutý do funkcie tajomníka armády a Andry Puzder na ministra práce. A 16. februára odmietol funkciu národného bezpečnostného poradcu viceadmirál vo výslužbe Bob Harward. Televízia CNN uviedla, že to zdôvodnil takisto "finančnými a rodinnými záležitosťami". 

   

   

  Trump následne navrhol do tejto funkcie generálplukovníka H.R. McMastera.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku