FAKT24
  USA ARMÁDA

  Američania budú trénovať únos a zneškodnenie Kim Čong-una!

  15.03.2017 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Severokórejský diktátor Kim Čong-un má vážny problém. Spolu s juhokórejskými jednotkami totiž budú útok na KĽDR trénovať aj Američania. A medzi americkými jednotkami bude aj obávaný Team Six, ktorý patrí pod americké námorníctvo.

  USA armada lupa
  Američania budú trénovať únos a zneškodnenie Kim Čong-una! | Profimedia

  Práve U.S. Navy SEAL Team Six je americká vojenská jednotka, ktorá v Pakistane pred pár rokmi zlikvidovala najhľadanejšieho teroristu sveta – Usámu bin Ládina. Je vysoko pravdepodobné, že táto jednotka bude nacvičovať to, ako by v prípade prípadného konfliktu zajala alebo zneškodnila vedenie komunistickej diktatúry.

    

   

  „Väčší počet a viac rozdielnych špeciálnych jednotiek sa zúčastní tohtoročných cvičení, ktorých cieľom bude nacvičiť prípadnú infiltráciu KĽDR a zneškodnenie armádneho velenia či zničenie kľúčových vojenských objektov,“ povedal pre agentúru Yonhap vládny úradník, ktorý si neželal byť menovaný. Soul a Washington označili cvičenia za čisto obranné. Severkórejci ich samozrejme považujú za akt agresie. Je však samozrejmé, že v prípade vojnového konfliktu by neobmedzený diktátor Kim Čong-un bol prvým terčom.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku