FAKT24


sviatok má , zajtra

  STRETNUTIA

  Rusi bránia Trumpa: Aj tím Hillary Clintonovej sa s nami stretol!

  15.03.2017 15:00 / správy google+ twitter facebook

  Americký prezident Donald Trump má obrovský problém. Členovia jeho volebného tímu sa totiž počas predvolebnej kampane stretávali s Rusmi a následne o tom klamali.

  Donald Trump lupa
  Rusi bránia Trumpa: Aj tím Hillary Clintonovej sa s nami stretol! | Profimedia

  Kvôli tomu už musel odstúpiť Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť Miachael Flynn a teraz niečo podobné hrozí jeho ministrovi spravodlivosti Jeffovi Sessionsovi.

    

   

  Pozoruhodné je, že na pomoc Trumpovi sa poponáhľali samotní Rusi. Tí totiž tvrdia, že aj členovia volebného tímu Hillary Clintonovej sa stretli s ruským veľvyslancom. Hovorca Kremľa varoval pred zbytočnou hystériou.

   

   

  Dmitrij Peskov obhajoval stretnutia ruského veľvyslanca v USA so zástupcami oboch volebných tímov: „Je to jeho práca. Hovoril s nimi o bilaterálnych vzťahoch, aby sme im v Moskve lepšie porozumeli. Deje sa to na celom svete.“ To, že sa ľudia okolo Hillary Clintonovej stretli s ruským veľvyslancom je možné. Je tu však jeden zásadný rozdiel. A to, že Clintonovej ľudia o týchto stretnutiach neklamali pod prísahou ako tí Trumpovi. Americký Kongres by mal o zasahovaní Rusov do volieb rokovať už 20. marca. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku