FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODPOČÚVANIE

  Trvdenia o odpočúvaní Trumpa Britmi sú "absurdné"!

  18.03.2017 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Biely dom prisľúbil, že už nezopakuje tvrdenie, podľa ktorého britskí tajní agenti odpočúvali amerického prezidenta Donalda Trumpa. Uviedol to hovorca britskej premiérky Theresy Mayovej.

  Donald Trump lupa
  Trvdenia o odpočúvaní Trumpa Britmi sú \"absurdné\"! | Profimedia

  Britská vláda podľa hovorcu Jamesa Slacka americkej strane zdôraznila, že takéto "absurdné" tvrdenia si netreba všímať. Washington následne Spojené kráľovstvo ubezpečil, že sa nebudú opakovať, dodal Slack.

    

   

  Hovorca Bieleho domu Sean Spicer citoval vo štvrtok komentátora televízie Fox News Andrewa Napolitana, ktorý povedal, že britská spravodajská služba GCHQ, ktorá má na starosti elektronickú špionáž, pomáhala exprezidentovi USA Barackovi Obamovi odpočúvať Trumpa pred vlaňajšími voľbami v Spojených štátoch.

   

   

  Napolitano vyhlásil, že Obama využil britskú spravodajskú službu pri sledovaní aktivít Trumpa v jeho výškovej budove Trump Tower v New Yorku, aby sa tak vyhol americkým agentúram a zanechaniu "odtlačkov Obamovej administratívy" v tejto veci. Takéto tvrdenia podnietili GCHQ k neobvyklému kroku, keď agentúra zverejnila vyhlásenie, v ktorom ich označila za "nezmysel". "Sú absolútne absurdné a mali by byť ignorované," zdôraznila tajná služba.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku