FAKT24


sviatok má , zajtra

  TERORIZMUS

  BRITÁNIA: Podozrenie z terorizmu, neďaleko parlamentu zatkli nebezpečného muža

  27.04.2017 19:21 / správy google+ twitter facebook

  Následne sa zistilo, že 27-ročný muž mal v batohu niekoľko nožov.

  britania terorizmus lupa
  Muž mal v batohu niekoľko nožov. | sita

  Polícia zadržala dnes neďaleko sídla britského parlamentu v Londýne osobu, ktorá je podozrivá z prípravy teroristického útoku. Následne sa zistilo, že 27-ročný muž mal v batohu niekoľko nožov. Zatknutý bol na základe protiteroristického zákona.

    

  Podozrivý bol zadržaný o 14.22 h miestneho času (15.22 h SELČ) v rámci pokračujúcej protiteroristickej operácie na jednej z najrušnejších londýnskych ulíc Whitehall, približne 100 metrov od sídla britských premiérov na Downing Street. Premiérka Theresa Mayová sa tam v čase incidentu, pri ktorom nebol nikto zranený, nenachádzala.

   

  Muža už dlhší čas sledovala londýnska polícia a britské tajné služby. "Muž bol zatknutý pre podozrenie z držania útočnej zbrane, ako aj pre podozrenie zo spáchania, prípravy a podnecovania teroristických útokov. Podozrivému boli odobraté nože. Detektívi z protiteroristického oddelenia pokračujú vo vyšetrovaní. V súvislosti s týmto zatknutím nehrozí nijaké známe nebezpečenstvo," uvádza sa vo vyhlásení londýnskej Metropolitnej polície.

   

  V okolí britského parlamentu sú sprísnené bezpečnostné opatrenia po tom, čo 22. marca islamský extrémista Khalid Masood zrážal na neďalekom Westminsterskom moste autom chodcov a pred vstupom do areálu parlamentu dobodal policajta. Útok si vyžiadal šesť obetí na životoch vrátane páchateľa, ktorého polícia zastrelila.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku