FAKT24
  TEROR VO SVETE!

  Teror vo Švédsku: Tajná služba zistila, že sa plánujú útoky v ich krajine!

  26.04.2016 00:00 / správy google+ twitter facebook

  Švédska tajná služba Säpo dnes oznámila, že "pracuje na preverovaní informácie", ktorú dostala od irackých úradov, že militanti z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) údajne plánujú teroristický útok v metropole Štokholm.

  Teror vo svete lupa
  Bruselské teroristické útoky zvýšili bezpečnosť v celej Európe. | mirror.uk

  Túto správu zverejnili švédske médiá, uviedla agentúra AP. Denník Expressen napísal, že iracké úrady poskytli Švédom informáciu, že "sedem či osem teroristov" z IS odcestovalo do Švédska. Denník citoval nemenované zdroje, podľa ktorých služba Säpo poslala svojich ľudí do Iraku, aby získali viac informácií.
  Säpo dnes vo vyhlásení uviedla, že už začala robiť kroky, ale bližšie to nevysvetlila.

    

  Švédske médiá napísali, že bezpečnosť na železničných staniciach a letiskách sa nesprísnila. Médiá takisto zverejnili špekulácie, že terčom útoku by sa mohli stať oslavy 70. narodenín kráľa Karola XVI. Gustáva plánované na sobotu 30. apríla. Na tejto udalosti sa zíde kráľovská rodina, vládni predstavitelia a členovia ďalších európskych kráľovských rodín.

   

  Hovorca švédskeho kráľovského dvora Daniel Urso sa odmietol vyjadriť k bezpečnostným záležitostiam. Zoznam hostí pozvaných na oslavy kráľových narodenín ešte nebol zverejnený.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku